EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Nové operační stoly umožní šumperským lékařům operovat pacienty „hlavou dolů“

26. 7. 2018 v 17:45 - Nemocnice zakoupila hned čtyři nové stoly v celkové hodnotě devíti miliónů korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Lékaři šumperské nemocnice operují pacienty na nových operačních stolech. Kromě toho, že unesou lidi s extrémní nadváhou, umožňují díky svým výjimečným polohovacím schopnostem mnohem lepší manipulaci s pacienty zejména při komplikovaných ortopedických operacích. Nemocnice zakoupila hned čtyři nové stoly v celkové hodnotě devíti miliónů korun.
Nové operační stoly mají ojedinělé polohovací schopnosti a umožňují naklopit pacienta i do takzvané Trendelenburgovy polohy. To znamená, že pacient během operace leží na zádech „hlavou dolů“ a jeho pánev je položena výše než hlava. Nové stoly lze také bočně naklopit, což je vlastnost, kterou přivítají všichni šumperští operatéři napříč jednotlivými odbornostmi. „Nové polohovací schopnosti operačních stolů jsou přínosem pro všechny operační disciplíny a otvírají nové možnosti zejména pro laparoskopické operace,“ vysvětluje biomedicínský inženýr šumperské nemocnice Martin Sikora s tím, že jednou z takových náročných laparoskopických operací, která teď bude pro lékaře díky novým stolům přece jen o něco snadnější, je například odstranění části tlustého střeva.
Novinku přivítali i chirurgové, stoly lze totiž nově nastavit do velmi nízkých poloh, což usnadňuje přístup k pacientovi při protínání měkkých tkání řezem (například skalpelem). „Nové operační stoly jsou lépe ovladatelné a motorizované pohyby jsou teď mnohem jemnější, což zajišťuje i větší bezpečnost pacienta. Stoly jsou navíc konstruovány až do 380 kilové zátěže, takže unesou i extrémně obézní pacienty,“ dodává Ing. Sikora.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2725.html

Reklama