EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je neděle 20.10 a svátek má Vendelín

Aktuality:


Nemocnice Šumperk otevře unikátní centrum dlouhodobé následné péče

2. 8. 2018 v 15:30 - Celá rekonstrukce starého pavilonu by měla vyjít na téměř sto miliónů korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk se pustila do rekonstrukce starého chirurgického pavilonu. Ten v areálu chátrá už víc než dvacet let. Opuštěné prostory se v budoucnu promění v moderní zázemí pro dlouhodobě hospitalizované pacienty vyžadující dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči. Celá rekonstrukce starého pavilonu by měla vyjít na téměř sto miliónů korun.
Starý chirurgický pavilon byl původně v majetku Města Šumperk. V loňském roce se majiteli šumperské nemocnice podařilo od města budovu definitivně odkoupit. „Jsme rádi, že se nám s městem podařilo dohodnout. Věřím, že svého rozhodnutí nebude litovat. A to i s ohledem na skutečnost, že namísto chátrající budovy vznikne v nemocnici komplexní a poměrně unikátní pracoviště s lůžky dlouhodobé intenzivní a následné ošetřovatelské péče,“ poodhaluje nové plány se starou budovou chirurgie předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach s tím, že nový ošetřovatelský pavilon v budoucnu nabídne celkem 93 lůžek. V přízemí pavilonu plánuje nemocnice vybudovat 10 lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a 10 lůžek následné ošetřovatelské péče. Unikátní pracoviště doplní ještě 10 lůžek následné ventilační péče. V dalších patrech zrekonstruované budovy pak nabídne celkem 63 lůžek ošetřovatelské péče. „Díky plánované kapacitě lůžek, prostorovému uspořádání i přístrojové technologii budeme jediným zdravotnickým zařízením na Moravě, které nabídne takto komplexní dlouhodobou intenzivní i ošetřovatelskou péči,“ dodává Martin Polach.
Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče je určena pacientům, kteří už nevyžadují akutní péči na ARO, ale jejich stav i nadále vyžaduje dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, neboť se u nich neobnovila jedna nebo více životních funkcí. Tito pacienti tedy už nemusejí být hospitalizováni na ARO nebo JIP, ale jejich zdravotní stav zároveň nedovoluje pobyt na klasickém oddělení. „Jde tedy o takový mezistupeň, kde dostanou potřebnou kvalitní péči a zároveň uvolní lůžka ARO pro akutní život ohrožující případy. Zatímco na ARO nebo JIP bývají pacienti hospitalizovaní pár dní, na lůžkách DIOP to může být i několik týdnů,“ vysvětluje primář ARO Nemocnice Šumperk MUDr. Josef Čikl.
Rekonstrukce chirurgického pavilonu potrvá víc než rok a i s nákupem přístrojové technologie přijde na více než 100 miliónů korun. Nemocnice se v těchto dnech pustila do přípravných prací nezbytných pro zahájení samotné rekonstrukce. „Dřív než se pustíme do rekonstrukce a dispozičních úprav celého objektu, je třeba budovu kompletně vyklidit. Dělníci musí na všech patrech odstranit původní sanitární techniku, okna, dveřní zárubně i keramické obklady,“ vysvětluje Ing. Martin Pelnář, člen představenstva a správce nemocnice s tím, že se opuštěný pavilon nachází v zadní části areálu, takže stavební práce nijak neomezí pacienty ani provoz nemocnice.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2730.html

Reklama