EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


Nemocnice Šumperk otevře dveře veřejnosti, nabídne netradiční program i širokou škálu vyšetření

13. 6. 2018 v 09:55 - Dveře dokořán otevře nemocnice už ve středu 20. června od 14.00 do 18.00 hodin.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk otevře po třech letech opět své dveře veřejnosti. Při této příležitosti nabídne nejen řadu bezplatných vyšetření, ale také možnost nahlédnout do prostor, kam se běžný návštěvník nemocnice nedostane. Na své si ale letos přijdou i děti. K akci se připojí například také hasiči a nebude chybět ani možnost nahlédnout do sanitního vozu. Na dětské oddělení dorazí také zdravotní klauni, kteří pro malé zájemce připravují speciální představení. Dveře dokořán otevře nemocnice už ve středu 20. června od 14.00 do 18.00 hodin.
Ochutnávka guláše z nemocniční jídelny, představení zdravotních klaunů, možnost nahlédnout do sanitního vozu nebo si vyzkoušet nácvik první pomoci. Na to vše se mohou těšit návštěvníci dne otevřených dveří, který se ještě před nástupem prázdnin uskuteční v Nemocnici Šumperk. „Letošní program jsme se snažili připravit tak, abychom návštěvníkům představili naši nemocnici tak trochu z jiné stránky.  Také proto budou mít jedinečnou možnost nahlédnout do prostor, kam se běžně veřejnost nedostane, například na naše nově postavené pracoviště magnetické rezonance nebo třeba prádelny,“ přibližuje předseda představenstva nemocnice JUDr. Martin Polach.
Nemocnice si pro zájemce připravila nejen zajímavý program, ale také širokou nabídku bezplatných vyšetření. Nebude chybět měření hladiny cukru v krvi nebo hladiny cholesterolu. Ještě před nástupem léta nabídne často vyhledávané vyšetření mateřských znamének. Do akce se zapojí také oční oddělení, jehož lékaři nabídnou bezplatné měření nitroočního tlaku. Na onkologickém oddělení se zase ženy dozví víc o prevenci rakoviny prsu. Mimo jiné budou mít také příležitost podstoupit zdarma a bez nutnosti předchozího objednání mamologické vyšetření. „Během akce si budou moci návštěvníci nacvičit správné poskytnutí první pomoci. Na rehabilitačním oddělení se pak během ukázkových lekcí cvičení dozvědí, jak předcházet bolesti zad. V rámci akce nabídneme také bezplatné poradenství v odvykání kouření i oblasti výživy,“ doplňuje hlavní sestra Bc. Monika Žaitliková.
Návštěvníci budou moci nahlédnout do vybraných prostor nemocnice. Své dveře jim otevře například zdejší porodnice, oční oddělení, ORL sál a ambulance a také plicní, kožní nebo neurologické pracoviště. Na své si letos přijdou i nejmenší návštěvníci. Na dětském oddělení se jim letos představí například zdravotní klauni, kteří si od 14.00 hodin připraví speciální představení. „Nejen děti, ale všichni zájemci si budou moci prohlédnout také náš sanitní vůz. A do akce se letos zapojí i šumperští hasiči, kteří na akci chystají pro děti svůj speciální program,“ doplňuje Monika Žaitliková.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2712.html

Reklama