EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


Zdravotníci Nemocnice Šumperk se nechali očkovat proti nebezpečné meningokové infekci

17. 8. 2016 v 13:35 - Oč je meningokoková infekce vzácnější, o to je nebezpečnější. Umírá na ni až dvacet procent pacientů, záleží na tom, jakým kmenem se člověk nakazí.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nejprve mají pocit, že dostali nějakou virózu, ale během pár hodin je odváží do nemocnice sanitka nebo i vrtulník. Začíná bitva o čas. Oč je meningokoková infekce vzácnější, o to je nebezpečnější. Umírá na ni až dvacet procent pacientů, záleží na tom, jakým kmenem se člověk nakazí. S bakteriální meningokokovou infekcí se zaměstnanci Centrálního příjmu Nemocnice Šumperk setkali letos už třikrát, i proto se sami rozhodli nechat se proti nebezpečné infekční nemoci očkovat.

Byl pátek večer, když do Nemocnice Šumperk přivezla sanitka mladého muže s vysokou horečkou, malátností a bolesti svalů. Z toho, co se zprvu zdálo jako těžší průběh chřipky, se později vyklubala nebezpečná bakteriální meningokoková infekce. Než se u mladíka závažná nemoc, kvůli které byl posléze převezen na infekční oddělení do opavské nemocnice, potvrdila, pečovala o něj řada zaměstnanců, která se tak s pacientem dostala do přímého kontaktu. „Všichni museli být týden sledováni. Podstupovali standartní vyšetření, nařízená při kontaktu s touto infekcí a někteří museli být přeléčeni antibiotiky,“ popisuje nepříjemnou situaci primář Centrálního příjmu MUDr. Igor Ziegelheim.
S nebezpečnou infekcí se během letošního roku setkali zaměstnanci nemocnice už třikrát. Na oddělení Centrálního příjmu se tak zcela jednomyslně shodli na nutnosti nechat se očkovat. Vedení nemocnice jejich přání vyšlo vstříc a všem zaměstnancům oddělení očkování zaplatilo. „V současné době jsou pracovníci centrálního příjmu očkováni proti meningokové infekci typu A, C, W135, Y vakcínou Menveo a také proti meningokové infekci typu B vakcínou Bexsero,“ dodává primář.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2382.html

Reklama