Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Zájem veřejnosti o vyšetření znamének zdarma v Šumperské nemocnici výrazně vzrostl

14. 5. 2012 v 14:26 - Šumperská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, vyšetřila v pondělí 14. května všem zájemcům zdarma pigmentová znaménka a poskytla odborné poradenství k prevenci kožních nádorů. Akce, která se konala v rámci Evropského dne melanomu, se setkala s výrazně vyšším zájmem veřejnosti než v minulých letech. Lékaři během čtyř hodin vyšetřili 120 pacientů, minulý rok přitom vyšetřili 42 osob.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Během vyšetření lékaři zachytili 15 problematických nálezů. „Všechny tyto problematické nálezy budeme dále medicínsky řešit, kolik z nich je zhoubných, zjistíme v nejbližších dnech,“ uvedl primář dermatologického oddělení MUDr. Lubomír Drlík s tím, že již od ranních hodin byly čekárny na kožním oddělení zaplněné zájemci o vyšetření.„Zájem o problematiku prevence rakoviny kůže nás letos opravdu příjemně překvapil,“dodal primář.
Melanom je zhoubný kožní nádor s nejrychlejším vzrůstem incidence na světě. Odborníci uvádějí, že každých deset let se zdvojnásobí počet nemocných.Šanci na vyléčení zvyšuje pouze včasné odhalení lékařem.Nádory kůže totiž patří mezi nejagresivnější. „Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulující a mohou se projevit až po mnoha letech,“upozorňuje primář MUDr. Lubomír Drlík s tím, že každý, kdo má na těle pigmentový névus, by měl být dermatologem v určitých intervalech prohlídnut. Pravidelné kontroly odborníci doporučují nejméně jednou ročně.
Cílem Evropského dne melanomu bylo poskytnout veřejnosti odborné poradenství k prevenci kožních nádorů a odhalit zhoubné nádory ve stadiu, kdy má pacient velkou šanci na úplné uzdravení.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...14-melanom

Reklama