Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


V šumperské nemocnici se rodí více než loni

12. 7. 2012 v 14:26 - Celkem 479 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Šumperské nemocnici, která je členem skupiny AGEL. To je o 56 více než ve stejném období loňského roku. Mezi novorozeňaty bylo celkem 244 chlapců a 235 děvčátek, z toho celkem 10 dvojčat.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Ačkoliv jsou zahraniční jména v České republice stále populárnější, v šumperské porodnici rodiče pro své ratolesti volili především klasická česká jména. Mezi holčičkami vedla Anetka, Adélka a Nela. Mezi chlapci pak bylo nejvíce Lukášů, Ondřejů, Martinů a Tomášů. „Rodiče však pojmenovávají své děti i méně tradičněji - například Kayla, Justýna, Zeno nebo Rafael,“ prozradila vrchní sestra Marcela Straková.
Gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice poskytuje komplexní gynekologickou a porodní péči. Samotná porodnice disponuje moderními nadstandardními pokoji, novými koupelnami, samozřejmostí je systém rooming-in, kdy maminky jsou se svými dětmi 24 hodin denně či internetové připojení. Při porodu zaručují soukromí samostatné pokoje. Oddělení zajišťuje pro maminky odběry pupečníkové krve, v rámci dalších služeb nabízí například přednášky a cvičení pro nastávající rodiče. Více informací o oddělení můžete získat na webových stránkách Šumperské nemocnice www.nemspk.cz.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...-porodnice

Reklama