Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


V Šumperské nemocnici se na svátek zamilovaných rodilo "o sto šest"

15. 2. 2013 v 16:08 - Velmi napilno měl personál porodnického oddělení Šumperské nemocnice na svátek svatého Valentýna. V šumperské porodnici se narodilo hned sedm dětí, což je téměř trojnásobek průměrné porodnosti v běžné dny.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Na svátek zamilovaných se na porodnickém oddělení Šumperské nemocnice narodili 4 chlapečci a 3 holčičky – dva Adamové, Václav, Dominik, Nikola, Julie a Viktorie. „Jedna z maminek si přesný den porodu zvolila po poradě se svým lékařem sama - šlo o plánovaný císařský řez. Ty ostatní porodily přirozeně, jak si to přál sám Valentýn. Všechny děti se narodily kolem termínu s přiměřenou porodní váhou a mírou,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Vysloužil.
Zatímco se mnohé porodnice v minulém roce potýkaly s poklesem porodnosti, v Šumperské nemocnici, která je členem skupiny AGEL, měli porodníci naopak více práce. V roce 2012 se zde narodilo celkem 949 dětí, což je o 81 více než v roce 2011. Mezi novorozeňaty bylo celkem 484 chlapečků a 465 děvčátek, z toho celkem 22 dvojčat.
Do Šumperské nemocnice přijíždějí rodit maminky nejen ze Šumperka a blízkého okolí., ale například také z Mohelnice, Zábřehu na Moravě, z Ústí nad Orlicí či Králík. Porodnice disponuje moderními nadstandardními pokoji, novými koupelnami, samozřejmostí je systém rooming-in, kdy maminky jsou se svými dětmi 24 hodin denně či internetové připojení. Při porodu zaručují soukromí samostatné pokoje. Oddělení zajišťuje pro maminky odběry pupečníkové krve, v rámci dalších služeb nabízí například přednášky a cvičení pro nastávající rodiče či internetovou poradnu zdarma. Více informací o oddělení můžete získat na webových stránkách Šumperské nemocnice www.nemspk.cz. Vendula Kubelková s malým Adamem


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...5-valentyn

Reklama