Šumperk.info

polojasno polojasno, -8°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


V Šumperské nemocnici připravili koncert pro hospitalizované maminky

13. 5. 2012 v 10:26 - V improvizované koncertní síně se proměnily pokoje ošetřovatelského a sociálního úseku interního oddělení Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál totiž nezapomněl na dnešní svátek všech maminek – Den matek a ve spolupráci s hudebníkem Janem Doškem připravil pro pacientky kytarový koncert.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Nemocnicí tak zněly moravské a české lidovky či hity Waldemara Matušky. Pacientky při nich neskrývaly slzy dojetí. „Byl to moc krásný dárek. Moc, moc se nám to líbilo,“ děkovaly ženy jednohlasně hudebníkovi a personálu.
Nešlo přitom rozhodně o ojedinělou akci, která zpříjemnila pobyt zdejším pacientům. „Na oddělení pravidelně realizujeme zooterapii, skupinové hry, cvičení a trénování paměti, docházejí k nám také zdravotní klauni a dobrovolníci. Naší snahou je zpříjemnit všem pacientům pobyt u nás a dle zdravotních možností je aktivizovat,“ vysvětluje kaplanka Mgr. Lenka Topolanová, která všem pacientům Šumperské nemocnice poskytuje duchovní péči.
Den matek letos připadl na neděli 13. května. Myšlenka mezinárodních oslav tohoto svátku vznikla v roce 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. O pět let později vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...-den-matek

Reklama