EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


V Nemocnici Šumperk vedou Elišky a Filípci

4. 7. 2016 v 10:30 - Celkem pomohli zdravotníci za prvních šest měsíců na svět už 458 dětem.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Eliška, Adélka, Honzík nebo Filip. To jsou nejčastější jména, která pro své ratolesti letos volí maminky v porodnici Nemocnice Šumperk. Celkem pomohli zdravotníci za prvních šest měsíců na svět už 458 dětem. Co do pohlaví vedou zatím chlapci, těch se narodilo 244, holčiček pak o něco méně 214. Mezi novorozeňaty bylo šest dvojčátek.
Co se týče srovnání s prvním půlrokem 2015, počet narozených dětí se meziročně téměř nezměnil, loni se narodilo celkem 487 dětí. „Stále tak platí, že je zdejší porodnice mezi maminkami vyhledávaná, a že nemocnice pořád drží svůj dlouhodobý trend, kdy každoročně pomáháme na svět necelé tisícovce dětí,“ říká vedoucí porodní asistentka Bc. Anna Holinková.
Budoucí maminky přivádí do šumperské porodnice zejména domácky laděné prostředí a vstřícný personál. „Snažíme se, aby se u nás budoucí i novopečené maminky cítily jako doma. Proto jsou naše porodní sály vybaveny nejen nejmodernějšími přístroji a úlevovými rehabilitačními pomůckami, ale i záclonami, polštáři a květinami,“ popisuje Anna Holinková s tím, že nemocnice do porodnice neustále investuje. Nedávno na porodnici zakoupila například nové klimatizační jednotky nebo koupací vaničky z litého mramoru. Zdejší porodnice také pravidelně pořádá speciální přednášky pro budoucí rodiče nebo kurzy plavání a cvičení pro těhotné.
Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka má každý z nich pohodlné křeslo, úlevové pomůcky jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2366.html

Reklama