Šumperk.info

zataženo zataženo, 15°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 923 dětí

5. 1. 2018 v 15:25 - Oproti roku 2016 tak měli zdravotníci více práce, protože se narodilo o dvacet dětí více.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

V loňském roce se v Nemocnici Šumperk narodilo celkem 923 dětí. Oproti roku 2016 tak měli zdravotníci více práce, protože se narodilo o dvacet dětí více. Co do srovnání pohlaví, skóre je téměř vyrovnané. Narodilo se totiž 461 chlapců a 462 holčiček.
„Loňské statistiky potvrzují, že jsme v regionu stále vyhledávanou porodnicí. Samozřejmě nás loňská čísla potěšila a budeme nadále dělat všechno pro to, aby u nás byly maminky maximálně spokojené,“ vysvětluje Mgr. Anna Holinková, vedoucí porodní asistentka s tím, že se porodnice neustále snaží své služby zlepšovat. Loni například kompletně zrekonstruovala porodní sál, na kterém nechybí i velká relaxační vana nebo klimatizace.
Na své první novoroční miminko si nemocnice musela počkat přesně čtyři hodiny a třicet pět minut, kdy se narodila malá Alenka Jirešová.
V šumperském regionu se rodiče při pojmenovávání svých potomků drží stále tradičních českých jmen. Nejčastěji se tak rodily například Anny, Elišky nebo Terezky. U chlapců pak vedli jednoznačně jména Jakub, Matyáš nebo Daniel. I v roce 2017 se však objevila mezi novorozeňaty jména méně obvyklá. Rodiče si z porodnice odnesli například Grace, Rénéesma, Loru nebo Sebasténa.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2612.html

Reklama