EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 903 dětí

3. 1. 2017 v 11:35 - Co do srovnání pohlaví zvítězili v loňském roce jednoznačně chlapečci.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Také v loňském roce měli zdravotníci z gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šumperk plné ruce práce. Podobně jako v předchozích letech, i v tom loňském, přivedli na svět přes 900 dětí. Co do srovnání pohlaví zvítězili v loňském roce jednoznačně chlapečci, ten nejtěžší přitom vážil neuvěřitelných 4915 gramů a narodil se přirozenou cestou.

V loňském roce pomohli zdravotníci šumperské porodnice na svět celkem 479 chlapcům a 424 děvčátkům. Mezi novorozeňaty byla třikrát také dvojčátka. Loňský rok se od těch předešlých v rámci srovnání počtu porodů příliš nelišil. „V loňském roce se u nás narodilo sice o 55 dětí méně, ale předloňskou statistiku částečně ovlivnilo úplné zavření šternberské porodnice během letních prázdnin,“ vysvětluje Bc. Anna Holinková, vedoucí porodní asistentka s tím, že po tuto dobu jezdily maminky z tamního regionu rodit právě do Šumperku nebo Olomouce. Ve srovnání s lety 2012 až 2014 se ten loňský podle ní nijak zásadně nelišil a pouze potvrdil, že nemocnice je i přes celorepublikový trend klesající porodnosti se svými devíti sty porody stále kvalitní a mezi maminkami vyhledávanou porodnicí.
Největší překvapení zažili porodníci šumperské nemocnice v závěru roku. V prosinci se totiž v porodnici narodil přirozenou cestou chlapeček, který vážil neuvěřitelných 4915 gramů.
V šumperském regionu se rodiče při pojmenovávání svých potomků drží stále tradičních českých jmen. Nejčastěji se tak rodily například Adélky, Elišky, Emy, Barbory nebo Kristýny. U chlapců pak vedli jednoznačně jména Jakub, Adam, Tomáš, Filip a Jan. I v roce 2016 se však objevila mezi novorozeňaty jména méně obvyklá. Rodiče si z porodnice odnesli například malou Medu, Susan, Leticii, Noemi či Melindu. Zdravotníci loni pomáhali na svět například i malému Ruprechtovi, Emirovi, Xaviérovi nebo Luciánovi.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2459.html

Reklama