Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


V Nemocnici Šumperk pomáhají speciální pásky ulevit od bolesti nově i budoucím maminkám

20. 4. 2016 v 13:25 - Kineziotaping je stále oblíbenější terapeutická metoda.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Odborníci z Nemocnice Šumperk začali nově tejpovat také budoucí a novopečené maminky.  Speciální tejpovací pásky pomáhají ulevit například od otoků, bolestí zad, nohou nebo kyčelních kloubů, které trápí těhotné ženy nejčastěji.
Kineziotaping je stále oblíbenější terapeutická metoda, která spočívá v nalepování speciálních elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži na bolestivá místa na těle. Metoda napomáhá redukovat bolesti kloubů, svalů, pomáhá od otoků i modřin. Zároveň zlepšuje hybnost a pohyblivost bolavých kloubů a podporuje svaly v pohybu. Stále oblíbenější terapeutickou metodu léčby začali nově nabízet odborníci z Nemocnice Šumperk také těhotným ženám a novopečeným maminkám.
„Speciální pásky slouží nejen jako vydatná podpora těhotenského bříška a břišních svalů, ale zároveň zamezuje jejich rozestupu a slouží také jako prevence vzniku pupeční kýly. Kineziotaping taktéž zlepšuje lymfatické drenáže podkoží břišní stěny, zmírňuje dechové potíže maminek, odlehčuje od tlaků těhotné dělohy na symfýzu a v neposlední řadě slouží jako prevence vzniku pupeční kýly,“ vysvětluje porodní asistentka Zuzana Brožová Dis.
Speciální pásky ale mohou pomoci ženám i po porodu. Aplikace tejpů totiž výrazně napomáhá břišním svalům novopečených maminek k navrácení se do jejich původního stavu, pomáhá tzv. zavinování dělohy. „V případě porodu císařským řezem mohou tejpy pomoci v zabránění rozestupu břišních svalů a vzniku pupeční kýly,“ dodává porodní asistentka s tím, že speciální pásky mají také příznivý efekt při hojení ran a jizev po císařském řezu.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2334.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama