Šumperk.info

zataženo zataženo, 2°C

Dnes je pondělí 28.11 a svátek má René

Aktuality:


Šumperští lékaři si opět vypěstují mocný knír - díky akci Movember

1. 11. 2017 v 16:30 - S příchodem listopadu si lékaři urologického oddělení šumperské nemocnice holí tvář do hladka.

S příchodem listopadu si lékaři urologického oddělení šumperské nemocnice holí tvář do hladka. Důvodem je akce Movember – knírem proti rakovině prostaty. Také oni si tak v průběhu listopadu vypěstují na tváři mocný knír, který je symbolem známé kampaně. Do akce se zapojí i sestřičky, které si svoje „pracovní uniformy“ ozdobí speciálním odznáčkem s logem Movemberu. Nemocnice v rámci akce Movember uspořádá také osvětovou preventivní akci. V úterý 22. listopadu od 15.00 do 18:30 nabídnou lékaři urologické ambulance bezplatná vyšetření i odborné konzultace.
V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se rozhodli lékaři a sestry z urologického oddělení do akce zapojit a nabídnout také možnost konzultací a odborných vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat. „Vítáni jsou především muži ve věku od 40 let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili,“ vysvětluje vedoucí sestra urologického oddělení Nemocnice Šumperk Alena Vlčková s tím, že akci Movember zde všichni považují za skvělý nápad. Zároveň doufá, že dorazí třeba i ti zájemci, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašli odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel, lidé ani v dnešní době nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ vysvětluje vedoucí sestra.

Do akce se zapojí i Lékárna Nemocnice Šumperk, která nabídne v rámci Dne boje proti karcinomu prostaty a varlat výrazné slevy na doplňky stravy pro muže. Akce potrvá od 22. do 24. listopadu 2017.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2594.html

Reklama