EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


Šumperská porodnice budoucí maminky stále táhne, rodí se zde víc dětí než v loňském roce

11. 7. 2017 v 10:10 - Nově zrekonstruovaný porodní sál s extra velkou porodní vanou, nový primář nebo vstřícný přístup personálu.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nově zrekonstruovaný porodní sál s extra velkou porodní vanou, nový primář nebo vstřícný přístup personálu. Důvodů, proč se ženy, třeba i ze vzdálenějších regionů, rozhodují pro šumperskou porodnici je však mnohem víc. Možná také proto se v letošním roce narodilo ve zdejší porodnici víc dětí, než v uplynulém prvním půlroce. Celkem pomohli šumperští zdravotníci za prvních šest měsíců letošního roku na svět už 475 dětem.
„V porovnání s rokem 2016 se u nás narodilo o 17 dětí více. Samozřejmě nás přízeň maminek velmi těší. V našem úsilí nepolevíme a rozhodně budeme dál pracovat na tom, aby u nás byly rodičky maximálně spokojené,“ říká vedoucí porodní asistentka šumperské nemocnice Mgr. Anna Holinková.
Co se týče jmen, volí rodiče pro své ratolesti stále tradiční česká jména. V šumperské porodnici se letos rodí nejvíc Elišek, Jonášů, Filipů či Tomášů. Už tradičně se však mezi jmény objevila i ta nebovyklá. „A tak jsme na svět pomohli třeba malému Brianovi, Laurentiu Nicolasovi. U holčiček se pak objevují jména jako Meggi, Ebba, Inna, Tea, nebo Issabella,“ dodává vedoucí porodní asistentka.
Přestože je šumperská porodnice mezi maminkami oblíbená a narodí se zde každoročně zhruba tisícovka dětí, je podle Anny Holinkové každý porod jiný. Vzpomíná například na porod chlapečka, který letos přišel na svět přirozenou cestou a vážil přitom neuvěřitelných 4 765 gramů.
Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. A s příchodem nového primáře Haralda Čadílka se objevují stále častěji i maminky, které pochází například ze Svitavska a rozhodly se porodit právě v šumperské nemocnici.
Zdejší porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, včetně duly, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také nedávno zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.
Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Jeden z nich letos nemocnice kompletně zrekonstruovala a pořídila do něho i velkou relaxační vanu. V porodnici však maminky najdou řadu dalších úlevových pomůcek, jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2549.html

Reklama