Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Šumperská nemocnice zajišťuje dlouhodobě hospitalizovaným pacientům muzikoterapii

30. 1. 2013 v 10:08 - Za dlouhodobě hospitalizovanými pacienty dochází do Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, vystudovaná muzikoterapeutka Hana Mösnerová. Pacienti pod jejím vedením používají netradiční hudební nástroje. Cílem terapií je aktivizovat pacienty a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Pacienti na ošetřovatelském úseku interního oddělení a klienti sociální hospitalizace hrají na nevšední nástroje, jakými jsou HAPI Drum, kalimba, šamanský buben či iniciují zvuky a vibrace tibetské mísy. „Hraním na nástroje se pacienti nejen aktivizují. Tyto nástroje současně vytvářejí na pokojích i velice příjemnou relaxační atmosféru. Úsměv na tvářích pacientů je pak důkazem, že terapie funguje,“ vysvětluje terapeutka Hana Mösnerová, která pacienty doprovází hrou na fujaru.
Nejde přitom o ojedinělou terapii, která zpříjemňuje pobyt pacientům v Šumperské nemocnici. „Ve spolupráci s paní Mösnerovou na oddělení pravidelně realizujeme také zooterapii, a to se speciálně vycvičenými psy, králíčky a kočkou. Dále pořádáme skupinové hry, cvičení a trénování paměti. Docházejí k nám také zdravotní klauni či dobrovolníci, kteří věnují svůj volný čas pacientům,“ dodává kaplanka Mgr. Lenka Topolanová, jež všem pacientům Šumperské nemocnice poskytuje duchovní péči.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...ikoterapie

Reklama