Šumperk.info

polojasno polojasno, -8°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci

10. 10. 2012 v 14:08 - Celkovou modernizací prošla v těchto týdnech dětská ambulance Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Maminky a především děti, jimž je ambulance určena, mají tak nyní k dispozici útulnější prostory vybavené novým nábytkem a hračkami.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Prostory dětské ambulance, která je součástí dětského oddělení, byly vybaveny novou podlahou v příjemné vínové barvě. „Podlahový materiál jsme vybírali tak, aby vydržel i větší zátěž. Do prostor ambulance jsme také pořídili nový nábytek – stůl, židle, skříňky, lehátko či police,“ popsal změny správce Šumperské nemocnice Ing. Mgr. Martin Pelnářs tím, že současně byla také vyměněna elektroinstalace a osvětlení.
V dětské ambulanci Šumperské nemocnice pečují lékaři o děti ve věku od narození do 19 let. Ambulance zajišťuje kromě standardních vyšetření příjem pacientů k hospitalizaci na dětské oddělení, dále konsiliární (poradní) či kontrolní vyšetření. Slouží rovněž pro potřeby pohotovostní služby. „Na oddělení poskytujeme komplexní akutní péči ve všech odbornostech. V zájmu dobré návaznosti ambulantní a lůžkové péče spolupracuje oddělení úzce se všemi praktickými lékaři pro děti a dorost i s lékaři specializovaných ambulancí,“říká vrchní sestra Marcela Straková s tím, že personál vždy volí diagnostické postupy i léčbu šetrně, racionálně s ohledem na potřeby dětského pacienta.„Rádi umožňujeme pobyt v doprovodu rodičů, návštěvní doba oddělení je navíc nepřetržitá. Pobyt hospitalizovaným dětem u nás zpříjemňují zdravotní klauni či dobrovolníci. Na oddělení pracuje také herní specialistka,“ dodává vrchní sestra.
Dětské oddělení rovněž nabízí péči ve specializovaných odborných ambulancích, a to alergologické, nefrologické, kardiologické a endokrinologické. Nabízí také služby laktační poradny.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...-ambulance

Reklama