Šumperk.info

jasno jasno, -2°C

Dnes je úterý 24.11 a svátek má Emílie

Aktuality:


Šumperská nemocnice se připojí ke Světovému dni boje proti rakovině

2. 2. 2015 v 12:05 - Šumperská nemocnice, člen skupiny AGEL, se připojí k oslavám Světového dne boje proti rakovině, který se koná každoročně 4. února. Rakovina, tedy nádorová onemocnění nejrůznějšího typu, patří mezi vysoce rozšířené choroby s vysokou úmrtností. Často je přitom hlavním problémem pozdní odhalení onemocnění. Smyslem akce pořádané onkologickým oddělením Šumperské nemocnice je proto především osvěta týkající se této choroby, její prevence i příznaků.

V průběhu života postihne rakovina každého třetího Čecha a každý čtvrtý pacient na ni pak zemře. „V přepočtu každých deset minut evidujeme v Česku jednoho nového onkologického pacienta a každých dvacet minut jeden člověk na rakovinu zemře. Řada lidí přitom umírá zbytečně, když kvůli nevědomosti, strachu, lhostejnosti nebo studu odkládají návštěvu lékaře. Právě včasná diagnostika ale mnohonásobně zvyšuje šance na vyléčení,“ vysvětluje primář onkologického oddělení MUDr. Karel Vepřek.
K výročí oslav Světového dne boje proti rakovině proto nyní onkologické oddělení Šumperské nemocnice připravilo osvětovou akci, jejímž cílem je šířit informace týkající se rakoviny, jejích příznaků i prevence. Akce je určena všem zájemcům o informace týkající se rakoviny, ale i onkologickým pacientům. Vstup je přitom zcela zdarma.
Akce proběhne 4. února od 8.00 do 15.00 hodin, a to přímo na onkologickém oddělení Šumperské nemocnice, které před nedávnem prošlo modernizací.


Autor: Mgr. Radka Miloševská - tisková mluvčí Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...i-rakovine

Reklama