Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Šumperská nemocnice nabídne budoucím rodičům nové kurzy

28. 8. 2012 v 08:08 - Novou sérii kurzů plavání a cvičení nabízí budoucím maminkám rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Tyto kurzy jsou především přípravou ke zvládnutí porodu a rovněž přispívají ke zlepšení fyzické kondice nastávajících maminek. Kurzy budou zahájeny od 10. září, budoucí maminky se však mohou objednávat již nyní. Od 6. září pak Šumperská nemocnice připravila sérii přednášek pro nastávající rodiče. Velmi vítaná je na nich také účast tatínků.

„Cvičení se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna. Některé ženy mohou mít po poroduproblémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ říká vedoucí porodní asistentka Šumperské nemocnice Margareta Jirglová,DiS. s tím, že plavání a cvičení ve vodě jsou pro těhotné ženy jednou z nejvhodnějších aktivit.
Šumperská nemocnice také nabízí budoucím maminkám takzvaný výhodný balíček služeb. Balíček za zvýhodněnou cenu 600 korun zahrnuje vstup na přednášky pro budoucí maminky i s doprovodem otce, dále deset lekcí cvičení pro nastávající maminky, tři lekce plavání a bezplatný doprovod tatínka u porodu nebo jiné osoby, kterou si budoucí maminka zvolí. „Poukaz mohou maminky zakoupit na porodnické příjmové ambulanci Šumperské nemocnice nebo na kurzech plavání a cvičení,“ doplňuje vedoucí porodní asistentka.
Plavání a cvičení lze absolvovat pouze po předchozím přihlášení a po předložení potvrzení obvodního gynekologa o tom, že se maminka může těchto kurzů účastnit. Plavání je určené těhotným ženám od ukončeného 20. týdne těhotenství. Objednat se lze pracovní dny na telefonním čísle: 583 332 302.
Na stejném telefonním čísle se lze také objednávat na přednášky pro nastávající rodiče, na kterých je velmi vítaná účast tatínků. Přednášky se konají jednou až dvakrát měsíčně od 15 hodin v kongresovém sále Šumperské nemocnice a jsou tematicky zaměřené na předporodní přípravu, porod i poporodní péči.
Více informací k přednáškám a cvičením naleznete na webu Šumperské nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...odni-kutzy

Reklama