Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Šumperská nemocnice hledá ke svým pacientům další dobrovolníky

27. 2. 2013 v 12:08 - Další dobrovolníky hledá ke svým pacientům Šumperská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice spustila dobrovolnický program před dvěma lety. Vzhledem k tomu, že se v nemocnici rychle ujal a pacienti si dobrovolníky velmi oblíbili, hledá nemocnice další zájemce, kteří by chtěli zpříjemnit dlouhodobě hospitalizovaným pacientům jejich pobyt.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Nemocnice spustila dobrovolnický program před dvěma lety. V současné chvíli dochází za pacienty Šumperské nemocnice pravidelně 9 vyškolených dobrovolníků. Služba se rychle ujala, pacienti si dobrovolníky chválí a na jejich návštěvy se těší. Jsou vítaným zpestřením. Proto se rozhodla nemocnice dobrovolnické řady rozšířit. „Být dobrovolníkem znamená být tu pro druhé. Hledáme dobrovolníky, které baví práce s lidmi, mají chuť pomáhat a chtějí navíc získat nové zkušenosti a přátele. Hlavní náplní práce dobrovolníků bude zpříjemnit volný čas pacientům, povídat si s nimi, číst knihy a noviny, hrát stolní hry nebo je doprovázet na procházky,“ říká náměstkyně ředitele pro nelékařské zdravotnické profese Mgr. Eva Pavelková s tím, že dobrovolníci mohou samozřejmě přijít také sami s vlastním nápadem jak zpestřit čas dlouhodobě hospitalizovaným pacientům.
Cílem dobrovolnické služby v nemocnici je zlepšovat psychosociální podmínky pacientů. Nejedná se však o žádnou terapii, ale o přátelskou návštěvu vyškolených osob, které dobrovolně navštěvují nemocné. Díky pravidelným návštěvám pomáhají dobrovolníci pacientům čelit nejen nepříjemným pocitům spojeným s nemocí, ale také se změnou prostředí. „Dobrovolníci přináší další lidský kontakt, pomoc při překonávání sociálních bariér a samozřejmě zpříjemňují pobyt pacientům po celou dobu jejich hospitalizace. Dobrovolnická činnost však není jen přínosem pro pacienty, ale obohacuje i dobrovolníky samotné. Získají totiž často jiný pohled na svět a mění svůj žebříček hodnot,“ doplnila Mgr. Pavelková.
Za pacienty do Šumperské nemocnice dochází jako dobrovolnice například Drahomíra Mitrofanová. Již rok je v důchodu a svůj čas se rozhodla naplnit smysluplnou činností: „Mám ráda lidi a potřebuji být užitečná,“ vysvětluje Drahomíra Mitrofanová důvody, které jí vedli k tomu stát se dobrovolnicí.
Dobrovolníkem může být každý, komu je více než 18 let, má čistý trestní rejstřík a má zájem ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonávat činnost ve prospěch jiných lidí. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit u koordinátorky Mgr. Lenky Topolanové na telefonním čísle 606 044 869. Dobrovolnický program spustily v Olomouckém kraji také ostatní nemocnice společnosti AGEL. Dobrovolníci tak zpříjemňují
pobyt dlouhodobě hospitalizovaným pacientům i v Nemocnici Šternberk, v Přerově a také v Prostějově.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...brovolnici

Reklama