Šumperk.info

déšť déšť, 23°C

Dnes je neděle 14.8 a svátek má Alan

Aktuality:


Říjen se v šumperské nemocnici ponese opět ve znamení růžové stužky varující před rakovinou prsu

27. 9. 2018 v 12:20 - ...možnost zakoupit si symbolickou růžovou stužku, která je už desítky let po celém světě symbolem boje proti rakovině prsu...

Tak jako listopad patří neodmyslitelně k boji proti rakovině prostaty, říjen každoročně patří tématu rakoviny prsu. A ne jinak tomu bude i v letošním roce. K růžovému říjnu se letos opět připojí také šumperská nemocnice. První dva týdny v říjnu budou mít zaměstnanci i pacienti díky sestřičkám z onkologického oddělení možnost zakoupit si symbolickou růžovou stužku, která je už desítky let po celém světě symbolem boje proti rakovině prsu.
K růžovému říjnu se letos připojí také šumperská nemocnice díky sestřičkám z onkologického oddělení. Prvních 14 dní v říjnu budou prodávat růžové stužky za symbolickou dvacetikorunu. Zájemci však mohou přispět i více. „Symbolické stužky si mohou koupit zaměstnanci i pacienti z naší nemocnice. Akci mohou podpořit nejen koupí růžové stužky ale třeba i tím, že si ji připevní na svou uniformu či oblečení a zvýší tak povědomí nejen o významu růžového října, ale i jeho smyslu a nutnosti prevence,“ říká vedoucí sestra z onkologického oddělení šumperské nemocnice Jana Krahulová.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2749.html

Reklama