Šumperk.info

zataženo zataženo, 2°C

Dnes je pondělí 28.11 a svátek má René

Aktuality:


První říjnový týden ovládne Nemocnici Šumperk růžová

29. 9. 2017 v 12:15 - Není to náhoda, protože právě růžová je dnes už neodmyslitelným symbolem boje proti rakovině prsu.

První říjnový týden ovládne Nemocnici Šumperk růžová barva. Není to náhoda, protože právě růžová je dnes už neodmyslitelným symbolem boje proti rakovině prsu. Ta je dnes druhou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění žen. Proto se i letos šumperská nemocnice připojí k Růžovému říjnu a svým zaměstnancům i pacientům nabídne možnost koupě růžové stužky.
Do akce se už tradičně zapojují opět sestřičky chirurgického oddělení II., které budou první říjnový týden ve spolupráci s Ligou proti rakovině prodávat růžové stužky za symbolickou cenu 20 korun. Zájemci však budou moci přispět i více. Koupit růžovou stužku si budou moci nejen zaměstnanci nemocnice, ale třeba i pacienti. „Růžovou stužku si mohou lidé na celý měsíc připnout na uniformu nebo oblečení a tím celou akci podpoří. Stužky pro tuto akci vyrobila Liga proti rakovině Šumperk. Výtěžek bude následně předán právě jí,“ vysvětluje vedoucí sestra chirurgického oddělení II. Bc. Olga Davidová s tím, že v loňském roce se během růžové akce vybralo celkem 4 521 korun.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2576.html

Reklama