Šumperk.info

polojasno polojasno, -4°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Příští týden se v Nemocnici Šumperk ponese ve znamení cukru i odborných rad

13. 11. 2017 v 13:25 - V úterý 14. listopadu - bezplatná vyšetření i konzultace v rámci Světového dne diabetu. Ve čtvrtek 16. listopadu se nemocnice připojí k Světovému dni STOP dekubitům.

Už příští týden otevře Nemocnice Šumperk své dveře veřejnosti. A hned dvakrát. V úterý 14. listopadu nabídne při příležitosti Světového dne diabetu bezplatná vyšetření i konzultace. Ve čtvrtek 16. listopadu se pak nemocnice připojí k Světovému dni STOP dekubitům. V rámci akce zdravotníci lidem poradí, jak co nejlépe pečovat o své blízké, kteří jsou například trvale upoutáni na lůžko.

V úterý 14. listopadu se nemocnice připojí k Světovému dni diabetu. Při příležitosti osvětové akce nabídne veřejnosti bezplatné vyšetření hladiny krevního cukru i odborná poradenství, týkající se onemocnění cukrovkou. Zájemci se například dozvědí, jak nemoci předcházet, jak se v případě vzniku onemocnění naučit s cukrovkou „žít“ a jak o sebe správně pečovat. K dispozici bude i nutriční terapeut, který poradí, jak se správně stravovat a co vše udělat proto, aby se nám nemoc obloukem vyhnula. „Celá akce se uskuteční v úterý 14. listopadu v naší diabetologické ambulanci, kterou pacienti najdou v pavilonu F. Svůj program si připravila i Lékárna Nemocnice Šumperk, která v tento den nabídne ochutnávku speciální výživy pro diabetiky a chybět nebude ani naše nutriční terapeutka, která lidem poradí v oblasti zdravé výživy,“ prozrazuje hlavní sestra Nemocnice Šumperk Bc. Monika Žaitliková.
V České republice trpí cukrovkou zhruba osm procent populace, pozadu nezůstává ani šumperský region. Jen v péči diabetologů Nemocnice Šumperk je nyní víc než 700 pacientů a toto číslo není zdaleka konečné. Další pacienti se léčí například u praktických lékařů a internistů. Devadesát procent pacientů přitom trpí diabetem 2. typu, který souvisí s vyšším věkem, obezitou, nedostatkem pohybu a nezdravým životním stylem.
Ve středu se pak nemocnice připojí k Světovému dni STOP dekubitům neboli proleženinám. Právě ty často stojí za prodloužením léčby mnohdy nemohoucích pacientů. „Boj s proleženinami není jen věcí hospitalizovaných pacientů, ale ve velmi mnoha případech se týká také domácí péče o nemocné. Poměrně často totiž vznikají už doma a pacienti jsou k nám přivezeni ve velmi komplikovaném stavu. Zápasit s tímto zdravotním problémem není vůbec snadné, a už vůbec ne v domácím prostředí. Právě proto jsme se rozhodli připojit k celosvětové akci, v rámci které se na nás budou moci lidé obrátit o radu,“ vysvětluje hlavní sestra Monika Žaitlíková s tím, že speciální program startuje ve středu v 9.00 hodin na Centrálním příjmu nemocnice.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2602.html

Reklama