EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


Pavilon R slaví v šumperské nemocnici první narozeniny

17. 5. 2018 v 13:20 - Šumperští lékaři v něm stihli za rok ošetřit přes 15 tisíc pacientů.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Přesně před rokem se pacientům šumperské nemocnice otevřely dveře nového moderního radiodiagnostického pavilonu. Šumperští lékaři v něm stihli za rok ošetřit přes 15 tisíc pacientů.
Výstavba nového pavilonu přišla i s nákupem zdravotnické technologie na více než 160 miliónů korun a šlo o největší investici v historii nemocnice. O tom, že výstavba pavilonu měla své opodstatnění, svědčí í čísla vyšetřených pacientů. „Na našem pracovišti magnetické rezonance jsme stihli za dobu od jeho otevření vyšetřit víc než 3600 pacientů,“ prozrazuje primář radiodiagnostického oddělení šumperské nemocnice MUDr. Jiří Gerold. Až 75 procent vyšetření se podle něj týkalo oblasti hlavy, páteře a kloubů. „V určitých situacích, např. u dětí, pacientů s klaustrofobií nebo pacientů v závažnějších stavech, jsme museli provést vyšetření v krátkodobé anestezii,“ dodává primář.
Ještě víc pacientek prošlo v uplynulém roce mamografickým pracovištěm. Odborníci jich stihli vyšetřit víc než 11 tisíc. Za vysokým číslem vyšetřených žen stojí nový mamograf, který nemocnice zakoupila v loňském roce. „Oproti dříve používanému mamografu nabízí nový přístroj lepší ostrost detailů a zároveň je díky nižší radiační dávce šetrnější k pacientkám,“ vysvětluje Jiří Gerold s tím, že v loňském roce byl k mamografu pořízen i nový ultrazvuk.
V nově postaveném pavilonu najdou pacienti také kardiologické ambulance, dětskou, gynekologickou a porodnickou ambulanci. Nového zázemí se loni dočkaly také interní a diabetologická ambulance. Nemocnice do nově postaveného pavilonu přesunula svoji lékárnu, která je tak už rok pacientům mnohem blíže. Že šlo krok správným směrem svědčí fakt, že lékárna denně obslouží o desítek pacientů víc než tomu bylo v původních prostorách.
Třípatrový pavilon je s ostatními lůžkovými pavilony (A, B a také chirurgický pavilon C) propojen speciálním koridorem. Pacienti tak nejsou zatěžováni složitými venkovními přesuny a jsou vyšetřováni pod jednou střechou.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2690.html

Reklama