Šumperk.info

zataženo zataženo, 15°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Pacienty v ohrožení života hlídají v šumperské nemocnici nové přístroje

11. 10. 2018 v 12:30 - Nový defibrilátor, anesteziologický přístroj, monitory vitálních funkcí nebo mobilní přístroj pro umělou plicní ventilaci.

Nový defibrilátor, anesteziologický přístroj, monitory vitálních funkcí nebo mobilní přístroj pro umělou plicní ventilaci. To je jen zlomek z nové přístrojové technologie, kterou zakoupila šumperská nemocnice na své ARO a JIP. Pracoviště i díky dotacím z EU vybavila desítkou nových přístrojů v celkové hodnotě téměř dvanácti miliónů korun.
Nemocnice vybavila oddělení ARO také novým defibrilátorem s monitorem vitálních funkcí. Přístroj tak dokáže svými elektrickými výboji obnovit správnou činnost srdce a zároveň, díky speciálnímu monitoru, umožňuje nepřetržitě kontrolovat vitální funkce pacienta. Defibrilátor je mobilní a je vybaven velmi výkonnou baterií, takže ho lékaři mohou v případě nutnosti použít nejen na oddělení ARO, ale kdekoliv v areálu nemocnice. Zprovoznění defibrilátoru je dnes už otázkou jen několika málo vteřin. „Lékaři ho mohou v případě nutnosti použít v podstatě okamžitě, čímž se opět zvyšují pacientovy šance na přežití,“ doplňuje Ing. Sikora.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2756.html

Reklama