Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Pacienti z Šumperska už nebudou muset dojíždět za základní kardiologickou péčí

25. 10. 2016 v 13:05 - Nemocnice Šumperk díky úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc rozšiřuje své služby nejen o nové metody diagnostiky, ale i širší spektrum výkonů.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Je to jistě dobrá zpráva pro všechny pacienty z šumperského regionu s onemocněním srdce. Za základní kardiologickou péčí už totiž nebudou muset dojíždět do vzdálenějších oblastí. Nemocnice Šumperk díky úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc rozšiřuje své služby nejen o nové metody diagnostiky, ale i širší spektrum výkonů.
„Naše nemocnice se dohodla s Fakultní nemocnicí Olomouc na užší spolupráci, zahrnující nejen odborné vzdělávání našich lékařů v oblasti kardiologie, ale také dohodu o obecné spolupráci mezi oběma zdravotnickými zařízeními. Díky tomu jsme schopni postupně rozšířit naše kardiologické služby o nové diagnostické metody i zákroky. Myslím, že je to pro zdejší region výborná zpráva, protože pacienti už nebudou muset za základní kardiologickou péčí dojíždět,“ říká ředitel Nemocnice Šumperk MUDr. Radan Volnohradský.

Do šumperské nemocnice nově dojíždí celkem čtyři lékaři z olomoucké fakultní nemocnice. Ve spolupráci s šumperskými odborníky nabídnou pacientům konzultace, léčbu a i vyšetření na závažná kardiologická onemocnění. Nově jsou lékaři schopni poskytnout kvalitní odbornou péči například pacientům po prodělaném srdečním infarktu, srdečním selhání, pacientům s nemocemi periferních cév, se srdeční arytmií nebo lidem se zvýšeným krevním tlakem. V kardiologické ambulanci budou probíhat také kontroly pacientů po specializovaných výkonech, například po koronoragrafiích a angioplastikách, po kardiologických operacích či po  arytmologických vyšetřeních. „Pacienti tak už nebudou muset složitě cestovat do centra, kde proběhl výkon, mají tak zajištěn lepší komfort, přitom jejich zdravotní stav posuzuje kardiolog specialista,“ vysvětluje primář interního oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Jiří Kopecký.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2419.html

Reklama