Šumperk.info

jasno jasno, 14°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Pacienti plicního oddělení Nemocnice Šumperk se dočkali většího komfortu

13. 1. 2016 v 12:40 - Nové moderní prostředí plicního oddělení Nemocnice Šumperk za 1,8 miliónu korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nové moderní prostředí a větší komfort pro pacienty. To vše přinesla rekonstrukce plicního oddělení Nemocnice Šumperk, která přišla na 1,8 miliónu korun. Nemocnice za ně vybudovala zcela nové plicní ambulance. Investici uhradilo z vybraného nájemného Město Šumperk, které je vlastníkem budovy.

Nové plicní ambulance zrekonstruovala nemocnice z původní diabetologické a revmatologické ambulance. „V rámci přestavby jsme na oddělení vybudovali kompletně nové pracoviště spirometrie, bronchoskopický sálek i vyšetřovnu,“ přibližuje správce nemocnice Mgr. Martin Pelnář.
Součástí přestavby byla kompletní obměna všech podlah a generální rekonstrukce inženýrských sítí. Nemocnice navíc investovala 250 tisíc korun do nového nábytku, kterým ambulance kompletně vybavila tak, aby se v nich pacienti cítili co nejpříjemněji. „Do nových prostor se poté přesunula původní plicní pracoviště, která se nacházela v pavilonu F a v třetím podlaží budovy E, díky čemuž došlo v rámci společného prostoru ke spojení ambulantní části s lůžkovým fondem plicního oddělení,“ doplňuje Martin Pelnář s tím, že přestěhováním bronchoskopického sálku a plicní ambulance zároveň došlo k uvolnění dalších prostor, které nemocnice využije k navýšení lůžkového fondu. Nově se tak rozroste plicní oddělení díky rekonstrukci o dalších sedm lůžek.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2301.html

Reklama