Šumperk.info

zataženo zataženo, 12°C

Dnes je pondělí 26.9 a svátek má Andrea

Aktuality:


Ortopedické oddělení Nemocnice Šumperk prošlo výraznou rekonstrukcí, dnes se otevřelo prvním pacientům

17. 1. 2017 v 17:00 - Bezbariérové koupelny, stropní ventilátory, nový moderní nábytek.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Bezbariérové koupelny, stropní ventilátory, nový moderní nábytek. To je jen drobný výčet novinek, které čekají na pacienty ortopedického oddělení Nemocnice Šumperk. Ta se v polovině prosince pustila do jeho rozsáhlé rekonstrukce a dnes přivítá na zmodernizovaném pracovišti své první pacienty. Celá přestavba si vyžádala investici za více než 5,5 milionu korun. Část nákladů uhradilo Město Šumperk z vybraného nájmu, část pak Nemocnice Šumperk.

Nemocnice Šumperk zahájila rekonstrukci ortopedického oddělení v polovině loňského prosince. „Přestavba byla velmi náročná, pracovalo se po celou dobu vánočních svátků, včetně Silvestra. Ortopedické oddělení bylo sice uzavřeno, ale na ostatních odděleních pavilonu B probíhal standardní provoz,“ prozrazuje správce nemocnice Ing. Martin Pelnář. Úsilí se však vyplatilo, na pacienty ortopedického oddělení teď čeká zcela nové moderní prostředí.
Asi nejvýraznější proměnou prošly během rekonstrukce koupelny. Staré obklady a dlažby z počátku 90. let nahradily nové moderní odpovídající současným trendům. „V rámci přestavby jsme také vybourali zvýšené sprchové vaničky a nahradili je novými sprchovými kouty, které jsme zarovnali na úroveň podlahy. Tím dojde k výraznému zvýšení komfortu pacientů, kteří po náročných ortopedických operacích nebudou muset v koupelně překonávat žádné překážky,“ dodává Martin Pelnář. Nemocnice také v průběhu rekonstrukce nainstalovala novou vzduchotechniku, která v koupelnách zabezpečí výměnu vzduchu.
Ve všech lůžkových pokojích se nově nachází také stropní ventilátory, které pacienti ocení v létě s úderem tropického počasí. Nemocnice se také v rámci rekonstrukce zbavila starého nábytku a pro pacienty pořídila nové moderní skříňky a stolky, včetně nábytku do společné jídelny.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2471.html

Reklama