Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Nový přístroj na gynekologicko-porodnickém oddělení Šumperské nemocnice zaručuje operovaným pacientkám vyšší míru bezpečí i komfortu

4. 7. 2012 v 16:26 - Šumperská nemocnice, člen skupiny AGEL, zakoupila pro operace na gynekologicko-porodnickém oddělení nový elektrokoagulační přístroj. Moderní přístroj zvyšuje bezpečnost operací a navíc svou technologií umožňuje, aby byl pooperační průběh pro pacientky méně bolestivý, než při klasickém operačním postupu. Investice do nového přístroje činila více než 700 tisíc korun.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

„Nový přístroj slouží k čistým řezům v operovaných tkáních a pomáhá také zastavit operační krvácení. Odborněji řečeno - využívá multifrekvenční elektrickou energii, případně paprsek ionizovaného argonu, kdy je pomocí působení energie prováděn buďto řez tkáněmi, nebo je prováděna tepelná koagulace pomocí níž lze zastavit krvácení z cév. Výsledkem použití přístroje je lepší přehlednost operačního pole i menší krevní ztráta,“ vysvětluje primář gynekologicko-porodnického oddělení Šumperské nemocnice MUDr. Miloš Vysloužil a pokračuje: „Přístroj sám rozezná ideální stav, kdy jsou krevní cévy v tkáni koagulací pevně uzavřené a současně upozorní operatéra zvukovým signálem, aby nedošlo k přílišnému spálení tkáně.“
Při gynekologických operacích lékaři v Šumperské nemocnici dosud používali obdobný přístroj starší generace. „Nové zařízení se používá i u těch výkonů, které byly dříve odkázány na klasické ošetření šitím. Systém umožní bezpečně uzavřít cévy s průsvitem pět milimetrů i více, tedy cévy, které bylo dříve nutné podvazovat,“ upozorňuje primář s tím, že operace se tak díky novému přístroji stávají pro ženy ještě bezpečnější, navíc s menší krevní ztrátou. Pooperační průběh je také pro pacientku méně bolestivý než při klasickém postupu, kde byly cévy ošetřeny stehy. „Podvázané struktury totiž vysílající bolestivé signály z neprokrvených tkání, zatímco koagulované nikoli. Operace pomocí této »chytré koagulace« šetří i drahý šicí materiál a hojení bez stehů také méně inklinuje k tvorbě pooperačních srůstů. Pomocí nového přístroje jsme operovali již přes 300 pacientek,“ dodává MUDr. Vysloužil.
Gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice poskytuje komplexní gynekologickou a porodní péči. Samotná porodnice disponuje moderními nadstandardními pokoji, novými koupelnami, samozřejmostí je systém rooming-in, kdy maminky jsou se svými dětmi 24 hodin denně či internetové připojení. Při porodu zaručují soukromí samostatné pokoje. Oddělení zajišťuje pro maminky odběry pupečníkové krve, v rámci dalších služeb nabízí například přednášky a cvičení pro nastávající rodiče. Více informací o oddělení můžete získat na webových stránkách Šumperské nemocnice www.nemspk.cz.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...y-pristroj

Reklama