Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Nové přístroje přinesly do šumperské porodnice větší bezpečí

4. 7. 2018 v 11:40 - Šumperská nemocnice investovala do své porodnice další tři milióny korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Šumperská nemocnice investovala do své porodnice další tři milióny korun. Po rekonstrukci porodního sálu směřovaly tentokrát peníze do nákupu nových operačních světel, kardiotokografů nebo ultrazvuku. Nová přístrojová technologie přinese větší bezpečí rodičkám i jejich budoucím potomkům.
„Naše porodní sály jsou vybaveny novými operačními světly, které zajišťují kvalitnější osvětlení při ošetřování porodních poranění. Nová světla mají oproti těm starým nejen vyšší svítivost, ale díky LED technologii jsou také mnohem úspornější a i pro personál je jejich používání komfortnější,“ vysvětluje primář porodnicko-gynekologického oddělení MUDr. Harald Čadílek.
Kromě operačních světel zakoupila nemocnice do porodnice dva nové kardiotokografické přístroje pro monitorování plodů. Soubor přístrojových novinek pak doplnil nový ultrazvuk. „Jde o přístroj nejvyšší třídy, díky kterému můžeme budoucím maminkám nabídnout prvotrimestrální screening, kvůli kterému musely ještě donedávna cestovat do Olomouce,“ říká Harald Čadílek s tím, že na přístrojovém vybavení porodnice se v posledním roce rozhodně nešetřilo.
Nemocnice v loňském roce také zrekonstruovala svůj porodní sál. Kromě nové koupelny v ní mají budoucí maminky k dispozici i velkou relaxační vanu, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti.
Šumperská porodnice je mezi maminkami velmi oblíbená. Svědčí o tom i fakt, že jen za prvních šest měsíců letošního roku se ve zdejší porodnici narodilo celkem 425 dětí. Co do pohlaví vedou letos chlapečci 237:188. A jaká jména jsou letos v kurzu? „U chlapců vedou jména Štěpán, Adam nebo Matyáš. Objevila se však i jména méně tradiční jako třeba Nico, Kristian nebo Braien. Co se týká holčiček, rodí se u nás letos nejčastěji Adélky, Aničky nebo Marie. Ale pomáhali jsme na svět i Adině, Anastázii nebo Jesice,“ prozrazuje vedoucí porodní asistentka Mgr. Anna Holinková.
Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. Zdejší porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také předloni zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2720.html

Reklama