Šumperk.info

jasno jasno, 14°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Nemocnice Šumperk ve středu nabídne v rámci akce Movember bezplatné vyšetření i konzultace

21. 11. 2016 v 17:10 - Už tuto středu otevře své dveře urologická ambulance Nemocnice Šumperk.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Už tuto středu otevře své dveře urologická ambulance Nemocnice Šumperk. Od 15.00 do 19.00 hodin nabídnou její lékaři v rámci Dne boje proti karcinomu prostaty a varlat bezplatné vyšetření i konzultace. Vítání jsou všichni muži ve věku od 40 let. Především pak ti, kteří doposud vyšetření nikdy nepodstoupili.
V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se Nemocnice Šumperk rozhodla do akce zapojit a nabídnout všem mužům možnost konzultací a odborných vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat. „Včasný příchod k lékaři může skutečně zachránit život. Rád bych proto vyzval všechny muže, které trápí nějaký urologický problém, aby neváhali a přišli k nám do urologické ambulance,“ říká primář urologického oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Martin Kaňa. Rakovina prostaty sice postihuje muže ve vyšším věku, ale sám primář se ve svém životě již mnohokrát setkal s nemocnými, kteří nedávno oslavili čtyřicítku.
Před rakovinou prostaty i varlat varuje hnutí Movember, které začíná vždy 1. listopadu. Jeho symbolem je knírek, který si muži po celý listopad nechávají postupně narůst, tak aby upozornili na nebezpečí rakoviny varlat a prostaty. Do akce se už tradičně zapojují také lékaři Nemocnice Šumperk, včetně primáře Martina Kani. Letos se akci rozhodli společně s nimi podpořit i šumperští hokejisté. „Ten nápad se nám okamžitě zalíbil. Je potřeba pomáhat dobré věci, upozorňovat na to, co je důležité. V podstatě jsme okamžitě souhlasili a akci podporují všichni hráči,“ říká za Draky Šumperk Radek Fischer, asistent kapitána. Všichni hráči dnes dorazili také do nemocnice, aby se společně s lékaři a sestrami vyfotili a pozvali veřejnost na preventivní akci.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2433.html

Reklama