Šumperk.info

jasno jasno, 13°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Nemocnice Šumperk se zapojila do celosvětové akce Movember – s kníry proti rakovině bojují také její lékaři

19. 11. 2015 v 13:05 - Do celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině se letos aktivně zapojili také lékaři a sestry urologického oddělení Nemocnice Šumperk.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Do celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině se letos aktivně zapojili také lékaři a sestry urologického oddělení Nemocnice Šumperk. Zatímco lékaři si od 1. listopadu začali pěstovat mocný knír, který je symbolem kampaně a středem celého projektu, sestřičky nosí na podporu projektu odznaky s logem Movemberu. Nemocnice navíc uspořádá ve středu 25. listopadu od 15.00 do 18.00 hodin ve své urologické ambulanci osvětovou preventivní akci, na které nabídne bezplatná vyšetření i odborné konzultace. Na Dni boje proti karcinomu prostaty a varlat nabídne také možnost podstoupit zdarma poměrně ojedinělý krevní test PHI na diagnostiku časného karcinomu prostaty, který doposud není hrazen zdravotními pojišťovnami.
 
V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se rozhodli lékaři a sestry z urologického oddělení do akce zapojit a nabídnout také možnost konzultací a odborných vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat. „Vítáni jsou především muži ve věku od 40 let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili,“ vysvětluje vedoucí sestra urologického oddělení Nemocnice Šumperk Alena Vlčková s tím, že akci Movember zde všichni považují za skvělý nápad.
 
Den boje proti karcinomu prostaty a varlat nabídne mužům také možnost podstoupit poměrně ojedinělý krevní test PHI na diagnostiku časného karcinomu prostaty. Nemocnice Šumperk ho zájemcům v rámci akce Movember nabídne jako jedno z mála zdravotnických zařízení v zemi a navíc zdarma. Tento nový druh testu je mnohem přesnější než doposud používané stanovování celkového PSA, zatím však není hrazen zdravotními pojišťovnami.
 
Šumperská nemocnice zároveň věří, že akce přiměje přijít také osoby, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašly odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel, lidé ani v dnešní době nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ vysvětluje vedoucí sestra.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2279.html

Reklama