Šumperk.info

skoro jasno skoro jasno, 0°C

Dnes je úterý 24.11 a svátek má Emílie

Aktuality:


Nemocnice Šumperk se společně se svými pacienty zapojí do boje proti rakovině

2. 2. 2016 v 09:20 - I v letošním roce se Nemocnice Šumperk připojí k Světovému dni boje proti rakovině...

I v letošním roce se Nemocnice Šumperk připojí k Světovému dni boje proti rakovině, který se každoročně koná 4. února. Právě v tento den si připomínají lidé po celém světě o jak závažnou a častou nemoc vůbec jde, ale také to, že dnes již existuje mnoho cest, jak rakovině předcházet a jak se starat o své zdraví. Nemocnice se k akci připojí společně s jejími pacientkami s onemocněním prsu. Lidé si budou moci na onkologickém oddělení zakoupit výrobky, které vytvořily členky sdružení Mamma Help a zároveň se víc dozví o této zrádné nemoci.
Světový den boje proti rakovině vyhlásila Mezinárodní unie boje proti rakovině v roce 2000. V České republice evidují lékaři nového onkologického pacienta v přepočtu každých deset minut a každých dvacet minut jeden člověk na rakovinu zemře. Jen v šumperské nemocnici projde každý rok onkologickým oddělením téměř pět tisíc pacientů. Nejen proto se rozhodla nemocnice připojit k Světovému dni boje proti rakovině a na zrádnou nemoc upozornit.
„Mnozí mohou namítat, že význam takového dne je nevalný, a i kdybychom ho vyhlásili třeba každý druhý den v roce, tato nemoc neustoupí ani o krok. Ti, co se s rakovinou už setkali tváří v tvář a viděli, jak dokáže vysát životní energii z jejich blízkých, budou zřejmě souhlasit a žádných pět slov v kalendáři je nenadchne. Přesto se zapojením do této akce chceme pokusit přispět na dobrou věc, protože nikdy nemůžeme vědět, koho si tato zákeřná choroba vybere,“ říká vedoucí sestra onkologického oddělení Jana Krahulová.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2308.html

Reklama