Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Nemocnice Šumperk se připojí k Světovému dni bez tabáku, kuřákům nabídne bezplatná vyšetření i konzultace

1. 6. 2017 v 11:55 - Akce se uskuteční příští středu 7. června od 14.00 do 17.00 hodin v plicní ambulanci, kterou zájemci najdou v přízemí pavilonu E.

Závislost na nikotinu je tento týden velké téma. A připojí se k němu i Nemocnice Šumperk. V rámci Světového dne bez tabáku otevře své dveře její plicní ambulance a kuřákům nabídne bezplatnou konzultaci a pomoc s odvykáním kouření. Akce se uskuteční příští středu 7. června od 14.00 do 17.00 hodin v plicní ambulanci, kterou zájemci najdou v přízemí pavilonu E.
Kouření je tento týden velké téma, hlavně z důvodu nabytí platnosti takzvaného Protikuřáckého zákona. Závislí na nikotinu mají od dnešního dne prakticky jen dvě možnosti. V restauraci už si nezapálí, a tak budou muset kouřit buď venku, nebo se mohou pokusit s kouřením úplně přestat. Pomoci jim v tom můžou třeba i šumperští odborníci z Centra závislosti na tabáku. Ve středu 7. června v rámci Světového dne bez tabáku centrum otevře své dveře a zájemcům nabídne zdarma širokou škálu základních vyšetření, díky kterým odborníci stanoví míru jejich závislosti na tabáku.
Lékaři kuřákům zároveň vysvětlí princip závislosti, který jim pomůže uvědomit si mnohé souvislosti. „V našem centru se pacienty snažíme inspirovat k přípravě náhradního řešení, jak prožít své typické kuřácké situace bez cigarety. Radíme jim také, jak změnit své denní návyky a prožitky dne. Projdeme si společně situace, při jakých se jen těžko odolává cigaretě, a společně hledáme řešení, jak se v typicky kuřácké situaci bez cigarety zachovat,“ vysvětluje primář oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí a zároveň vedoucí lékař Centra pro závislé na tabáku MUDr. Pavel Mátl.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2530.html

Reklama