Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Nemocnice Šumperk se připojí k celosvětovému dni boje proti proleženinám

11. 11. 2015 v 11:00 - Stačí jen pár hodin a léčba pacienta se může nejen výrazně prodloužit, ale rovněž se zvýší i riziko úmrtí.

Stačí jen pár hodin a léčba pacienta se může nejen výrazně prodloužit, ale rovněž se zvýší i riziko úmrtí. Na vině jsou dekubity neboli proleženiny, s nimiž bojují zdravotníci po celém světě. Na problém tohoto neustálého boje upozorňuje právě Světový den STOP dekubitům, ke kterému se i letos připojí Nemocnice Šumperk. Ve středu 16. listopadu od 9.00 hodin si v prostorách Centrálního příjmu připravila pro veřejnost speciální program.
„Boj s proleženinami není jen věcí hospitalizovaných pacientů, ale ve velmi mnoha případech se týká také domácí péče o nemocné. Poměrně často totiž vznikají už doma a pacienti jsou k nám mnohdy přivezeni ve velmi komplikovaném stavu. Zápasit s tímto zdravotním problémem není vůbec snadné, a už vůbec ne v domácím prostředí. Právě proto jsme se rozhodli připojit k celosvětové akci, v rámci které se na nás budou moci lidé obrátit o radu,“ vysvětluje Bc. Aleksandra Václavková, všeobecná sestra, která se v Nemocnici Šumperk specializuje na léčbu dekubitů.
Odborníci z Nemocnice Šumperk při příležitosti Světového dne STOP dekubitům tak například ukážou, jak správně polohovat ležícího pacienta, jaké používat polohovací pomůcky k prevenci proleženin nebo jak dekubity správně ošetřovat. Chybět nebude ani ukázka konopné kosmetiky a přípravků podporujících hojení ran. Připraveni budou také odborníci, se kterými budou moci zájemci problematiku proleženin prodiskutovat a obrátit se na ně s prosbou o radu. Celá akce se uskuteční ve středu 16. listopadu od 9.00 do 12.00 hodin na Centrálním příjmu nemocnice.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2428.html

Reklama