EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Nemocnice Šumperk otevře své dveře veřejnosti, nabídne bezplatná vyšetření i představení zdravotních klaunů

8. 10. 2015 v 11:50 - Nemocnice Šumperk otevře své dveře veřejnosti. Při této příležitosti nabídne nejen řadu bezplatných vyšetření, ale také možnost nahlédnout...
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk otevře své dveře veřejnosti. Při této příležitosti nabídne nejen řadu bezplatných vyšetření, ale také možnost nahlédnout do prostor, kam se běžný návštěvník nemocnice nedostane. Zajímavý program si připraví i nově otevřená Lékárna Nemocnice Šumperk nebo třeba zdravotní klauni, kteří se představí veřejnosti na dětském oddělení. Celá akce se uskuteční ve čtvrtek 15. října od 14.00 do 18.00 hodin.
Polní kuchyně, představení zdravotních klaunů, zajímavé přednášky nebo možnost vyzkoušet si nácvik první pomoci. Na to vše se mohou těšit návštěvníci Dne otevřených dveří Nemocnice Šumperk, který se uskuteční přesně v polovině října. „Letošní program jsme se snažili připravit tak, abychom návštěvníkům představili naši nemocnici tak trochu z jiné stránky.  Také proto budou mít jedinečnou možnost nahlédnout do prostor, kam se běžně veřejnost nedostane, například do naší prádelny nebo stravovacího provozu,“ přibližuje ředitel Nemocnice Šumperk MUDr. Radan Volnohradský.
Nemocnice si pro zájemce připravila nejen zajímavý program, ale také širokou nabídku bezplatných vyšetření. Nebude chybět měření hladiny cukru v krvi nebo hladiny cholesterolu. Po vydařeném létě pak nabídne nemocnice například vyšetření mateřských znamének. Na očním oddělení si zájemci budou moci nechat změřit nitrooční tlak a na onkologickém oddělení se zase ženy dozví víc o prevenci rakoviny prsu. Mimo jiné budou mít také příležitost podstoupit zdarma a bez nutnosti předchozího objednání mamologické vyšetření. „Během návštěvy naší nemocnice si příchozí budou moci nacvičit správné poskytnutí první pomoci. Na rehabilitačním oddělení se pak během ukázkových lekcí cvičení dozvědí, jak předcházet bolesti zad. V rámci akce nabídneme také bezplatné poradenství v odvykání kouření i oblasti výživy,“ doplňuje náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese Bc. Martina Souralová.
Návštěvníci budou moci nahlédnout do vybraných prostor nemocnice. Své dveře jim otevře například zdejší porodnice, oční oddělení, jednotka intenzivní péče nebo dětské oddělení, kde se od 14.00 do 16.00 hodin představí zdravotní klauni. Mimo jiné budou mít také jedinečnou příležitost prohlédnout si sanitní vozy.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2262.html

Reklama