EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je neděle 20.10 a svátek má Vendelín

Aktuality:


Nemocnice Šumperk nabídne nové kurzy první pomoci

23. 9. 2015 v 18:50 - Není to tak dávno, kdy na chodníku u přechodu na Lidické ulici v Šumperku zkolabovala pětadvacetiletá dívka.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Není to tak dávno, kdy na chodníku u přechodu na Lidické ulici v Šumperku zkolabovala pětadvacetiletá dívka. Naštěstí se po chvíli objevili zachránci, kteří mladé ženě poskytli první pomoc. Právě ztráta vědomí, dopravní nehoda nebo infarkt patří mezi nejčastější situace, při kterých lidé potřebují okamžitou první pomoc. Ne každý však dokáže správně zareagovat. Mnozí se dnes bojí první pomoc vůbec poskytnout, jiní ji ani neumí. Právě proto přichází Nemocnice Šumperk s další nabídkou kurzů první pomoci. Proškolit chce nejen širokou veřejnost, ale také učitele a žáky základních či středních škol.
Poskytovat první pomoc nahání lidem strach. Nevěří si, nebo mají strach z nákazy. Podle odborníků je přitom velmi nepravděpodobné, že by člověk při první pomoci postiženému nějak ublížil. Naopak, v některých situacích jde doslova o minuty a kolemjdoucí jsou tak mnohdy pro pacienty jedinou šancí na záchranu života. Nemocnice Šumperk proto nabízí bezplatné kurzy pomoci. Proškolit chce nejen laickou veřejnost, ale ráda by prostřednictvím médií oslovila i základní a střední školy: „Seznamovat se základy první pomoci bychom se měli už od dětství. Děti jsou navíc neuvěřitelně vnímavé, chtějí se učit. Je důležité je naučit, že mohou pomáhat a mohou tak někomu zachránit život. Nejsou navíc zatížené starými pravidly jako většina dospělých,“ vysvětluje vedoucí sestra z oddělení anestézie, resuscitace a intenzivní péče Nemocnice Šumperk Martina Vidrmanová.
Řada dospělých se totiž seznámila se základy první pomoci naposledy v dětském věku a změnu v pravidlech první pomoci postupem let ani nezaznamenala. Právě proto nabízí Nemocnice Šumperk bezplatný kurz také laické veřejnosti, která se na něm dozví aktuální pravidla poskytnutí první pomoci, včetně ukázek život zachraňujících technik a nácviku správné resuscitace na speciálním modelu. „Seznamuji je například s tím, jak správně vyšetřit základní životní funkce, jak zjistit stav vědomí, proč se ustupuje z dýchání úst do úst, nebo jak zajistit průchodnost dýchacích cest,“ doplňuje Martina Vidrmanová.
Zájemci o kurz, ať už z řad laické veřejnosti, nebo z řad firem a veřejných organizací mohou kontaktovat přímo vedoucí sestru ARIP Nemocnice Šumperk Martinu Vidrmanovou prostřednictvím emailu martina.vidrmanova@nemocnicesumperk.cz nebo telefonicky na čísle 606 709 901.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2258.html

Reklama