Šumperk.info

zataženo zataženo, 15°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Nemocnice Šumperk má nový porodní sál, budoucím maminkám nabídne i „Love Story“

14. 2. 2017 v 15:25 - Nemocnice se v polovině ledna pustila do rekonstrukce jednoho ze svých porodních sálů.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk se v polovině ledna pustila do rekonstrukce jednoho ze svých porodních sálů. Jeho kompletní přestavbu v těchto dnech úspěšně dokončila, a tak se mohou budoucí maminky těšit na nové moderní prostředí. Největší novinkou je přitom velká vana „Love Story“, ve které maminky mohou během porodu odpočívat a ulevit si tak od porodních bolestí.
Rekonstrukce trvala celkem tři týdny, během kterých se porodní sál změnil postupně k nepoznání. Kromě nové podlahy nebo kompletně zrekonstruované koupelny čeká na budoucí maminky i nová speciální vana, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti. Velkým zastáncem tzv. hydroanalgezie je i primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Harald Čadílek, který s ní má velké zkušenosti. „Věřím, že budoucí maminky tuto novinku přivítají. Teplá voda totiž působí velmi dobře na bolest a zároveň pomáhá na otevírání a tedy zdárný postup porodu. Takový komfort jako vana přitom klasická sprcha jednoznačně nenabídne,“ vysvětluje primář. Nebude se přitom bránit ani přáním maminek rodit do vody. „Lze to však jen za splnění určitých hygienických podmínek a především výborně spolupracující rodičky,“ upozorňuje primář. Jeho mnohaleté zkušenosti z předchozího působiště však jasně ukazují, že většina maminek porodní vanu využívá v první době porodní, právě pro relaxaci a úlevu.
Místo klasické porodní vany zakoupila nemocnice speciální vanu pro dvě osoby s přídavným PU panelem, který zabezpečuje vyšší tepelnou izolaci pláště vany a udrží tak teplejší vodu mnohem déle. „Speciální vana má příhodný název Love Story. Což zároveň symbolizuje, že těhotenství je výsledkem lásky rodičů, a porozením miminka se završuje právě jejich „love story“. Takže to, co začalo před devíti měsíci jako love story šťastného páru, bude končit opět jako love story s využitím této speciální vany,“ popisuje s nadsázkou primář.
Celkově si rekonstrukce i s pořízením nové speciální vany vyžádala náklady ve výši čtvrt milionu korun. „Našim cílem je, aby se u nás maminky cítily co nejlépe, a doufám, že rekonstrukce jednoho z našich sálů tomu napomůže. Samozřejmě neméně důležitý je i přístup zdravotnického personálu. V naší porodnici ctíme jedno pravidlo, a to že pro způsob nekomplikovaného porodu je rozhodující přání budoucích rodičů,“ dodává primář Čadílek, který zároveň zdůrazňuje, že je nemocnice schopna díky svému kvalitnímu přístrojovému vybavení a odbornému personálu dohlížet u maminek na celý průběh těhotenství a odhalit včas případné komplikace. „Pro náš celý tým je nesmírně důležité zajistit nejen bezpečný průběh porodu, ale i bezpečný průběh těhotenství,“ upozorňuje. Výhodu spatřuje zejména v komplexnosti služeb, které je nemocnice schopna nabídnout. Od kvalitně vybavených ambulancí, přes laboratoře až po navazující operační sály, včetně zákrokového sálku.
A investovat do gynekologicko-porodnického oddělení plánuje nemocnice i nadále. Konkrétně do svých gynekologických ambulancí, které plánuje v letošním roce také zrekonstruovat a přístrojově posílit. A jak primář přiznává, novinek bude v tomto roce poměrně dost. „Se všemi veřejnost rádi průběžně seznámíme,“ doplňuje.
Šumperská porodnice je mezi maminkami velmi oblíbená. Svědčí o tom fakt, že i v lednu „praskala porodnice ve švech“, celkem v ní pomohli zdravotníci na svět 81 dětem. Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. A s příchodem nového primáře se objevují stále častěji i maminky, které pochází například ze Svitavska a rozhodly se porodit právě v šumperské nemocnici.
Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, včetně duly, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také nedávno zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.
Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka v něm maminky najdou řadu úlevových pomůcek, jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2486.html

Reklama