Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 13°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Nemocnice Šumperk má nové transportní centrum, pomůže neplodným párům

13. 12. 2016 v 11:45 - Cesta k vytouženému dítěti dokáže být někdy trnitá. Problémy s početím dnes řeší v Česku asi pětina párů a každý rok jich přibývá.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Cesta k vytouženému dítěti dokáže být někdy trnitá. Problémy s početím dnes řeší v Česku asi pětina párů a každý rok jich přibývá. V šumperském regionu pomohou neplodným dvojicím nově také lékaři Nemocnice Šumperk, která začala spolupracovat s ostravským IVF centrem Eurofertil a zařadila se tak mezi její transportní centra.
Ženy, které uvažují o zařazení do IVF programu, mohou v šumperské nemocnici podstoupit stimulaci i monitoraci léčby. V ostravském centru pak podstoupí jen ty zákroky, které následně vyžadují celkovou anestezii či spolupráci embryologa. „Ač se to na první pohled nemusí zdát, pro páry to znamená mnohdy značnou úsporu času i peněz. Příprava žen na umělé oplodnění totiž vždy znamená doplnění celé řady vyšetření, které jsme schopni zajistit zde v nemocnici. Sledování stimulace pomocí ultrazvukového monitoringu, sledování hladiny hormonů v krvi, nastavení dávek léků. Tuto širokou škálu péče jsme schopni poskytnout zde v nemocnici, takže páry už nemusí, někdy i co druhý den, dojíždět do vzdálenějších center. Ženy k nám mohou jezdit na kontrolní návštěvy i bez partnera, který si často pro tyto účely musí brát dovolenou,“ vysvětluje primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Harald Čadílek.
Na nové Transportní centrum se může obrátit každá žena, které se nedaří přirozenou cestou otěhotnět, a to buď osobně, nebo prostřednictvím svého gynekologa. „Žádné doporučení není potřeba, ale pokud si klientka přinese zprávu od svého gynekologa či kopie dosavadních vyšetření nebo seznam podaných léků, budeme mít výrazně lepší výchozí pozici pro další postup,“ doplňuje primář. Návštěvou Transportního centra nedochází ke změně ošetřujícího gynekologa (registrující lékař). Po dosažení vytouženého cíle, tedy potvrzení těhotenství po úspěšné léčbě, přechází těhotná žena do těhotenské poradny svého gynekologa.
Telefonické objednání na vstupní konzultaci s podrobným poučením o dalším postupu, probíhá u sester na telefonním čísle: 606 709 913. Zejména u první konzultace je pak více než kdy jindy důležitá přítomnost celého páru.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2446.html

Reklama