Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Nemocnice Šumperk má babybox nové generace

12. 4. 2017 v 16:15 - Nahradil původní speciální „schránku“ pro odložené děti, která nemocnici sloužila téměř devět let.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk má nový vylepšený babybox. Nahradil původní speciální „schránku“ pro odložené děti, která nemocnici sloužila téměř devět let. Za tu dobu zachránila život hned třem dětem. Nový babybox je mnohem snazší na ovládání a oproti původní schránce je také klimatizovaný. Díky mnohým vymoženostem proto jeho pořizovací cena šplhá až k třem set tisícům, přispěla na něj i Nemocnice Šumperk.
Martina, Kačenka a Martin. Tři děti, kterým šumperský babybox zachránil život. Speciální skříňka pro odložené děti svému účelu už dosloužila. Po devíti letech ji nahradil babybox nové generace. „Po technické stránce byl původní babybox již poněkud de mode, a tak jej měníme za nový. Tak jako Vy škodovku 120 za Superba,“ vysvětluje s nadsázkou zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Nový babybox má oproti tomu původnímu řadu „vychytávek.“ Kromě toho, že je vyrobena z nerezového plechu, má automaticky otvíratelná dvířka, takže je teď mnohem jednodušší na obsluhu. „Původní babyboxy měla výklopná poměrně masivní dvířka, která byla velmi těžko ovladatelná,“ vysvětluje výrobce babyboxů Zdeněk Juřica. Další zásadní změnou je, že je babybox napojen na datovou síť nemocnice, takže monitorovací počítač může být umístěn úplně kdekoliv po nemocnici. Nově má babybox také vyhřívaný plášť a klimatizaci. „Také je vybaven dvouúrovňovou signalizací, takže rozezná, jestli do něj skutečně někdo něco vložil, anebo ho někdo otevřel jen ze zvědavosti, což bývá poměrně častý případ,“ dodává Zdeněk Juřica.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2509.html

Reklama