Šumperk.info

polojasno polojasno, -7°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Nemocnice Šumperk letos chystá obří nákup zdravotnické technologie

18. 1. 2018 v 12:01 - V plánu má nakoupit celkem 322 nových přístrojů v celkové hodnotě více než 83 miliónů korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk letos zahájí projekt obnovy zdravotnického technologického parku. V plánu má nakoupit celkem 322 nových přístrojů v celkové hodnotě více než 83 miliónů korun. Investovat plánuje komplexně do všech svých strategických oborů.
Nemocnice Šumperk má od jara 2015 nového majitele, který již do nemocnice investoval téměř dvě stě miliónů korun. „Vzhledem k tomu, že za předchozích vlastníků se do nemocnice investovalo opravdu jen nezbytné minimum finančních prostředků, je to na současném stavu přístrojového vybavení znát. Proto nyní plánujeme projekt obnovy zdravotně technologického parku v celkovém objemu zhruba 84 miliónů korun,“ vysvětluje důvody nákupu nové přístrojové technologie předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach.
Nemocnice plánuje investovat ohromné finanční prostředky napříč jednotlivými pracovišti. „Zaměřili jsme se komplexně na rozvoj všech strategických oborů. Například v rámci urgentní medicíny budeme investovat do specializovaných lůžek, anesteziologické, ventilační a monitorovací techniky, EKG a defibrilátorů,“ prozrazuje Martin Polach. A investovat bude nemocnice významně i do své porodnice a gynekologického oddělení, kam pořídí například nové  ultrasonografy, kardiotokografy, operační lampy a laparoskopické věže.
Dalšího výrazného zkvalitnění zdravotní péče se dočkají také nejmenší pacienti šumperské nemocnice. A to doslova. Nemocnice pro ně totiž plánuje nakoupit nové inkubátory. A investovat se plánuje například i do očního nebo kožního oddělení, které bude brzy vybaveno novým unikátním laserovým přístrojem. „Chceme tak navázat na stávající úspěchy dermatoskopického screeningu,“ objasňuje doktor Polach, proč se investuje i na tamní pracoviště.
Finanční prostředky budou směřovat také na gastroenterologické a plícní oddělení, která budou vybavena novými nejmodernějšími endoskopy a nezbytně nutnými dezinfekčními a sušícími automaty. A nemocnice myslí i na pohodlí svých pacientů. „Standardní oddělení, jako jsou neurologické, rehabilitační, plicní nebo třeba interní oddělení, budou vybavena novými elektricky polohovatelnými lůžky a speciálními matracemi, které brání proleženinám. Vše samozřejmě s ohledem na bezpečí a kvalitu poskytované péče,“ dodává JUDr. Polach.
Už brzy budou lékaři chirurgického a ortopedického oddělení operovat na nových operačních stolech. A pro zmiňovaná oddělení plánuje nemocnice zakoupit také nové chirurgické věže. Výrazné obměny přístrojové technologie se dočká i rehabilitační oddělení, které bude vybaveno novými vanami, vířivkami, elektroterapií, chodníky a systémy pro rehabilitaci. Nemocnice plánuje investovat také do svého radiodiagnostického oddělení, pro které zakoupí nové vybavení do ultrasonografie a plně digitální skiagrafie.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2620.html

Reklama