EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pondělí 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


Nemocnice Šumperk koupila pro zábřežské pacienty pohodlnější lůžka

31. 5. 2018 v 11:40 - O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro ošetřující personál představují nová elektrická polohovací lůžka.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro ošetřující personál představují nová elektrická polohovací lůžka zakoupená na oddělení následné péče v Zábřehu. Šumperská nemocnice je pořídila pro všechny tamní pacienty. Investice do třiadvaceti nových lůžek přišla na více než jeden milión korun.
„Nová lůžka znamenají zvýšení komfortu, pohodlí a hlavně bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál. Jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty. Elektricky polohovatelné lůžko umožňuje nastavit jednotlivé části lůžka, včetně výšky. To je velkým přínosem nejen pro ošetřovatelský personál, ale i pro pacienty, jelikož si mohou nastavit výšku lůžka dle svých aktuálních potřeb. Větší bezpečí přinesou také průběžné dvoudílné postranice, které ochrání pacienta před případným pádem z lůžka,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Šumperk Bc. Monika Žaitliková s tím, že pro dlouhodobě hospitalizované pacienty je kvalitní nemocniční lůžko naprostou nezbytností.
Bývalá zábřežská porodnice je detašovaným pracovištěm ošetřovatelského úseku šumperské nemocnice. Také tam se lékaři a sestry starají o pacienty po proběhlém akutním onemocnění, úrazu či operaci, jejichž stav je sice stabilizovaný, ale vyžaduje ještě doléčení a ošetřovatelskou péči. „Oddělení se soustředí zejména na pacienty se ztrátou soběstačnosti, zhoršením mobility, poruchami výživy a hydratací, pacienty s chronickými ranami vyžadujícími pravidelnou ošetřovatelskou péči, kterou nelze zrealizovat v domácích podmínkách,“ dodává hlavní sestra tím, že pořízení nových třiadvaceti lůžek posune kvalitu poskytovaných služeb tamním pacientům zase o něco výše.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2708.html

Reklama