Šumperk.info

oblačno oblačno, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Nemocnice Šumperk je kvalitní a bezpečná, důkazem je nově získaný certifikát

10. 12. 2018 v 09:45 - V důkladné a poměrně časově náročné kontrole akreditační komise nemocnice uspěla a obhájila tak na další tři roky Certifikát kvality a bezpečí.

Nemocnice Šumperk poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči. Důkazem je certifikát, který získala od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví. Ta v těchto dnech provedla v nemocnici opakované šetření, které se zaměřuje zejména na bezpečí pacientů co do záměny léků nebo třeba řádného vedení zdravotnické dokumentace. V důkladné a poměrně časově náročné kontrole akreditační komise nemocnice uspěla a obhájila tak na další tři roky Certifikát kvality a bezpečí.
„Získání certifikátu je důkazem, že nemocnice je po všech stránkách schopna se o své pacienty postarat na odpovídající úrovni kvality a zajistit jim bezpečné prostředí,“ říká předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach s tím, že akreditační komise hodnotila systémové nastavení klíčových procesů a plnění národních hodnotících standardů ve všech zdravotnických i nezdravotnických provozech nemocnice. Externí auditoři akreditační komise prošli velkou část pracovišť a pečlivě zkoumali veškeré postupy personálu. Zaměřovali se například na nakládání s léky, na postupy v akutních situacích a kontinuitu péče o pacienta, na vedení zdravotnické dokumentace, na komunikaci personálu v rizikových situacích, ale třeba i na pacientskou stravu. V rámci svého šetření zavítali nejen na jednotlivá oddělení, ale i na nezdravotnická pracoviště, ať už do prádelny, jídelny nebo na technické oddělení.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2779.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama