Šumperk.info

polojasno polojasno, -8°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Nemocnice Šumperk hledá nové sanitáře, pořádá proto speciální kurz

31. 1. 2018 v 13:10 - Kurz bude zahájen 5. února a nemocnice zájemcům stále nabízí ještě pár volných míst.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk letos opět nabídne možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován Ministerstvem zdravotnictví ČR. Kurz bude zahájen 5. února a nemocnice zájemcům stále nabízí ještě pár volných míst. Po úspěšném absolvování kurzu získají účastníci nejen kvalifikaci k výkonu povolání sanitáře, ale také možnost zaměstnání přímo v šumperské nemocnici.
Kurz potrvá celkem tři měsíce a účastníci za něj zaplatí sedm tisíc korun. Po řádném ukončení kurzu mohou již vyškolení sanitáři najít nové zaměstnaní jak ve zdravotnických, tak sociálních zařízeních. Teoretická část kurzu má celkem 100 vyučovacích hodin a školení probíhá vždy dvakrát až třikrát týdně v kongresovém sále nemocnice. Praktická část kurzu má 80 vyučovacích hodin a probíhá souvisle deset pracovních dní na odborných lůžkových a ambulantních odděleních nemocnice. „Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou před zkušební komisí, po jejímž zvládnutí obdrží účastníci „Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání pod odborným dohledem“ v oboru Sanitář,“ přibližuje hlavní sestra šumperské nemocnice Bc. Monika Žaitliková s tím, že zdravotnické zařízení je připraveno některým účastníkům, na základě osobního pohovoru s uchazečem, přislíbit zaměstnání V Nemocnici Šumperk. V takovém případě si mohou účastníci i požádat o proplacení kurzovného u příslušného Úřadu práce.
Podmínkou pro zařazení do kurzu je dovršení věku 18 let, ukončené základní vzdělání a dobrý zdravotní stav, očkování proti virové hepatitidě B. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 583 335 006 nebo 724 335 191 a také na e-mailu: helena.heckenbergerova@nemocnicesumperk.cz, kde získají bližší informace. „Na tyto kurzy by se měli hlásit především lidé, kteří opravdu touží ve zdravotnictví pracovat. Je to namáhavá práce, nejen fyzicky, ale často i psychicky. Nicméně přináší také velmi dobrý pocit uspokojení. A to určitě stojí za to,“ dodává hlavní sestra.
Nemocnice Šumperk se s počtem víc jak tisícovky zaměstnanců řadí k největším zaměstnavatelům šumperského regionu. S příchodem nového majitele již třetím rokem rozšiřuje portfolio spektra poskytované zdravotní péče a v souladu s dalšími strategickými plány hledá nové zaměstnance v oblasti ošetřovatelské péče. Účastníci kurzu tak mají vysokou pravděpodobnost získání pracovního místa přímo v nemocnici.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2630.html

Reklama