EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pondělí 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


Nemocnice Šumperk dnes slavnostně otevřela nový radiodiagnostický pavilon

17. 5. 2017 v 16:05 - Nemocnice Šumperk dnes slavnostně otevřela nový pavilon R, jehož výstavba přišla na více než sto miliónů korun.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk dnes slavnostně otevřela nový pavilon R, jehož výstavba přišla na více než sto miliónů korun. Dalších šedesát miliónů korun investovala nemocnice do nákupu špičkové zdravotnické technologie. Do nového pavilonu, který je tak největší investicí v historii nemocnice, se přestěhovala řada ambulancí, mamografické pracoviště i nemocniční lékárna. Na začátku roku v něm nemocnice spustila také nové pracoviště magnetické rezonance.
Výstavbu nového pavilonu financoval majitel Nemocnice Šumperk doktor Martin Polach, který je přesvědčen, že si nemocnice moderní pracoviště jednoznačně zaslouží: „Věřím, že tato významná investice zvýší nejen kvalitu i dostupnost zdravotnické péče v našem regionu, ale i komfort pacientů. A věřím, že moderní prostředí ocení i naši zaměstnanci. Nový pavilon odpovídá nejvyšším současným standardům a jsem rád, že se nám podařilo v poměrně krátkém časovém horizontu pavilon postavit,“ řekl během slavnostního otevření majitel nemocnice MUDr. Martin Polach, MBA.
Nemocnice zahájila stavbu nového pavilonu na jaře loňského roku. Už na začátku letošního roku v něm otevřela nové pracoviště magnetické rezonance, které pacientům v šumperském regionu nebylo do té doby k dispozici, a tak na vyšetření museli dojíždět do vzdálenějších regionů. To se díky výstavbě nového pavilonu změnilo. Diagnostika pomocí magnetické rezonance je v současné medicíně v některých případech metodou první volby ke stanovení diagnózy. Přístroj za téměř třicet miliónů korun má oproti CT lepší schopnost zobrazení měkkých tkání a pacient zároveň není vystaven radiační zátěži. „Vyšetření se také využívá jako doplnění CT nebo ultrazvukového vyšetření. Díky tomu jsme tak schopni výrazně rozšířit možnosti diagnostiky v naší nemocnici,“ vysvětluje výhody pořízení nového přístroje primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Jiří Gerold s tím, že na novém přístroji jsou vyšetřování převážně pacienti s neurologickými onemocněními, zejména mozku a páteře, a pacienti s onemocněním kloubů.
V moderním pavilonu najdou pacientky nově také mamografické pracoviště, pro které nemocnice zakoupila nový mamograf za více než pět miliónů korun. Oproti podobným přístrojům produkuje nový mamograf menší dávky záření, současně ale umožňuje přesnější zobrazení díky lepší ostrosti pořízených snímků. „ Mamografie patří mezi základní metody zobrazování prsu. Ročně v šumperské nemocnici vyšetříme jen v rámci prevence okolo deseti tisíc žen a provedeme dalších 900 diagnostických vyšetření,“ doplňuje primář Gerold.
Od poloviny května pak pacienti v novém pavilonu najdou také kardiologické ambulance, dětskou, gynekologickou a porodnickou ambulanci. Nového zázemí se dočkaly také interní a diabetologická ambulance. Nemocnice zde také přesunula svoji lékárnu, která je tak nově pacientům mnohem blíže. Třípatrový pavilon je s ostatními lůžkovými pavilony (A, B a také chirurgický pavilon C) propojen speciálním koridorem. Pacienti tak nebudou zatěžováni složitými venkovními přesuny a vyšetření budou moci podstoupit pod „jednou střechou.“


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2522.html

Reklama