EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pátek 18.10 a svátek má Lukáš

Aktuality:


Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál

21. 12. 2015 v 12:35 - Nemocnice Šumperk zahájila v těchto dnech rekonstrukci nového operačního sálu pro ortopedické a traumatologické operace.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk zahájila v těchto dnech rekonstrukci nového operačního sálu pro ortopedické a traumatologické operace. Kompletní přestavba sálu potrvá zhruba dva měsíce a přijde na více než 17 miliónů korun.

Víc než 17 miliónů korun se rozhodl investovat majitel nemocnice MUDr. Martin Polach do přestavby operačního sálu, přestože se nachází v budově, jejímž vlastníkem je Město Šumperk. „Ortopedická péče je v Nemocnici Šumperk na špičkové úrovni. Tento druh péče hodláme rozvíjet i do budoucna, a proto tuto investici vnímám jako jednu z nejvýznamnějších,“ vysvětluje majitel nemocnice MUDr. Martin Polach, proč se rozhodl investovat do majetku města své vlastní finanční prostředky.
Operační sály Nemocnice Šumperk byly vybudovány při výstavbě chirurgického komplexu a otevřeny v roce 1993. Vzhledem k rychlému technologickému pokroku na nich musely být již několikrát provedeny dílčí úpravy, tak aby odpovídaly moderním medicínským trendům. I nově zrekonstruovaný superaseptický operační sál bude vybaven nejmodernější technologií, která bude například pacienty maximálně chránit před vznikem infekce během operací, čímž zabrání vzniku následných komplikací. „Pro pacienty znamená rekonstrukce sálu větší bezpečí a pro operatéry nejvyšší standard vybavenosti,“ doplňuje ředitel nemocnice MUDr. Radan Volnohradský.
Nedílnou součástí přestavby nového sálu bude kompletní rekonstrukce inženýrských sítí, instalace nových klimatizačních jednotek i dispoziční úprava sálu a přísálí. „Celá rekonstrukce proběhne tak, aby neomezila zásadním způsobem chod nemocnice ani operativu,“ dodává ředitel Volnohradský.
Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v letošním roce investoval nový majitel nemocnice MUDr. Martin Polach do jejího rozvoje víc než


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2292.html

Reklama