Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Nejmenší pacienti Šumperské nemocnice mají k dispozici novou koupelnu

7. 5. 2012 v 00:26 - Šumperská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, kompletně zrekonstruovala jednu ze dvou centrálních koupelen na dětském oddělení. Rekonstrukce trvala po dobu dvou měsíců a nemocnici přišla na více než 250 000 korun.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

Nově zrekonstruovaná koupelna nabízí dva sprchové kouty oddělené přepážkou od dvou záchodů kabinkového typu. „Došlo ke kompletnímu vybourání stávajícího obkladu a dlažby, k instalaci nové betonové podlahy, včetně hydro-izolace a generální výměny všech rozvodů teplé a studené vody,“ popisuje správce nemocnice Mgr. Martin Pelnář s tím, že při rekonstrukci koupelny byla v plném rozsahu zachována dispozice a návaznost na inženýrské sítě.
Stávající přepážky mezi záchody a koupelnou byly vyzděny z původní výšky dvou metrů do výšky dva a půl metru a zcela tak oddělily prostory jednotlivých úseků nové koupelny. „Takto zvýšené přepážky byly opatřeny prosvětlovacími prvky k zajištění průchodnosti denního světla, hygienické zázemí bylo opatřeno novým obkladem a dlažbou v barvě kanárkové žluti s výrazným dekorem, který zcivilnil původně sterilní nemocniční prostředí,“ doplňuje Mgr. Pelnář.
Součástí rekonstrukce byla také výměna starého okna za plastové včetně instalace vnitřních žaluzií. „Oba sprchové kouty jsou vybudovány jako zcela bezbariérové, jeden z nich je určen i pro očistu imobilního pacienta na pojízdném křesle,“ prozrazuje správce nemocnice.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...7-koupelny

Reklama