Šumperk.info

zataženo zataženo, 11°C

Dnes je pondělí 26.9 a svátek má Andrea

Aktuality:


Nejmenší pacienti Nemocnice Šumperk budou mít nové pokoje

1. 3. 2017 v 16:00 - Nový moderní nábytek, obklady s dětskými motivy nebo stropní ventilátory...
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk se pustila do rekonstrukce svého dětského oddělení, konkrétně pro své nejmenší pacienty postupně zmodernizuje lůžkové pokoje. Nový moderní nábytek, obklady s dětskými motivy nebo stropní ventilátory, které uleví s příchodem veder – díky tomu všemu se budou nejmenší pacienti cítit na oddělení zase o něco lépe. První tři pokoje již nemocnice zmodernizovala, další tři na svoji rekonstrukci ještě čekají. Nemocnice by ji ráda zvládla do letošního podzimu. Celkem ji modernizace oddělení vyjde na 400 tisíc korun.
„Celková úprava pokojů spočívá zejména v generální rekonstrukci rozvodů vody a elektroinstalaci, v rámci které jsme vyměnili staré lampy za nová moderní světla, která jsou polohovatelná a tím pádem pro naše malé pacienty mnohem šetrnější,“ vysvětluje Správce Nemocnice Šumperk Ing. Martin Pelnář s tím, že byť na první pohled není tato změna znát, je ze stavebního hlediska poměrně náročná.
Naopak co už pouhým okem viditelné je, jsou nové podlahy, vymalované stěny, moderní nábytek, nadstandardní vybavení či obklady s dětskými motivy, díky kterým se budou malí pacienti cítit v nemocnici zase o něco příjemněji. S příchodem veder pak dětem pomůžou vyrovnat se lépe s tropickými teplotami nové stropní ventilátory. „Jediné, co rekonstrukce neřeší, jsou okna, která budou vyměněna v rámci revitalizace a zateplení budovy A, ve které se dětské oddělení nachází. I tato akce je plánována na tento kalendářní rok,“ slibuje Martin Pelnář.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2492.html

Reklama