Šumperk.info

zataženo zataženo, 4°C

Dnes je středa 26.2 a svátek má Dorota

Aktuality:


Na Světový den zraku vyšetří lékaři šumperské nemocnice oči zdarma a bez nutnosti předchozího objednání

4. 10. 2018 v 15:45 - Nemocné oči nebolí a některé změny zraku mohou být už nevratné.

Nemocné oči nebolí a některé změny zraku mohou být už nevratné. Že bychom měli chodit na preventivní oční prohlídku alespoň jednou za rok, upozorňuje i Světový den zraku, ke kterému se letos připojí také Nemocnice Šumperk. Ve středu 10. října tak její lékaři vyšetří oči na špičkovém bezkontaktním tonometru zdarma a bez nutnosti předchozího objednání. K vyšetření zájemci nic nepotřebují, stačí, když dorazí v čase 13.00 až 17.30 do oční ambulance.
Světový den zraku každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Cílem kampaně je poukázat na skutečnost, že v boji proti ztrátě zraku je nejúčinnější prevence, včasná diagnostika a dostupná léčba. „Řada lidí dnes zraku ještě stále nevěnuje dostatečnou pozornost. Doufáme, že se alespoň někteří z nich rozhodnou naší akce využít a přijdou si nechat zrak zkontrolovat,“ vysvětluje, proč se nemocnice do akce zapojila, primářka očního oddělení MUDr. Renata Michálková.
Prevenci by lidé opravdu neměli zanedbávat. A nestačí ani běžná kontrola u praktického lékaře nebo v oční optice. Podle primářky Michálkové zajistí kvalitní komplexní vyšetření očí a očního pozadí pouze oční lékař. „Jenom ten může odhalit případné nálezy na oku a sítnici, které souvisí s celkovým zdravotním stavem. Na sítnici se totiž mohou projevit změny vlivem vysokého krevního tlaku, vlivem cukrovky, vlivem poruchy činnosti štítné žlázy a dalších celkových onemocnění,“ vysvětluje doktorka Michálková. A dodává, že na očích se mohou projevit i změny vlivem používání některých léků. Ty však zaznamená díky vyšetření na kvalitní přístrojové technologii pouze oční lékař.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2751.html

Reklama