Šumperk.info

jasno jasno, 13°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Letošní rok zakončila Nemocnice Šumperk úspěchem – obhajobou národní akreditace

29. 12. 2015 v 09:35 - Letošní rok se nesl pro Nemocnici Šumperk nejen ve znamení změn, ale hlavně úspěchů.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Letošní rok se nesl pro Nemocnici Šumperk nejen ve znamení změn, ale hlavně úspěchů. Kromě rekordních investic se nemocnice dočkala v roce 2015 i velmi úspěšného hodnocení v rámci projektu Nejlepší nemocnice, který pořádá nezávislá organizace HealthCare Institute, a do kterého se každoročně zapojují desítky tisíc pacientů. Konec roku pak završila úspěšnou obhajobou národní akreditace, čímž potvrdila, že nadále poskytuje svým pacientům špičkovou, kvalitní a především bezpečnou péči.
Externí auditoři akreditační komise prošli velkou část pracovišť a pečlivě zkoumali veškeré postupy personálu. Zaměřovali se například na nakládání s léčivy, na resuscitační pomůcky, na vedení zdravotnické dokumentace, na komunikaci personálu v rizikových situacích, ale třeba i na pacientskou stravu. V rámci svého šetření zavítali nejen na jednotlivá oddělení, ale i na nezdravotnická pracoviště, ať už do prádelny, jídelny nebo na technické oddělení. „Zvyšování kvality poskytované péče je nikdy nekončící proces. Pokud je zdravotnické zařízení akreditované, je to pro pacienty jasný signál, že právě tady dostanou tu nejlepší péči z hlediska kvality a bezpečnosti,“ vysvětlil ředitel Nemocnice Šumperk MUDr. Radan Volnohradský s tím, že úspěšná obhajoba akreditace je hlavně výsledkem dobré práce všech zaměstnanců Nemocnice Šumperk.
Úspěchů dosáhla v roce 2015 Nemocnice Šumperk také v celostátní anketě Nejlepší nemocnice, kterou každoročně vyhlašuje nezávislá organizace HealtHCare Institute. V rámci olomouckého regionu ohodnotili hospitalizovaní pacienti Nemocnici Šumperk jako druhou nejlepší v kraji a v hodnocení ambulancí skončilo zdravotnické zařízení dokonce na prvním místě. V rámci celonárodního hodnocení pak získala nemocnice v anketě Volba AMBULANCE ČR 2015 dokonce krásné čtvrté místo.
„Letošní rok byl pro nás opravdu úspěšný. Rád bych touto cestou poděkoval všem našim zaměstnancům za výborně odvedenou práci, do které nevkládají jen rozum, ale také srdce. Všechny letošní úspěchy jen dokázaly, že jsme výborný tým, a že naše práce má smysl. S rokem 2015 však naše práce na dobrém renomé nemocnice nekončí. Naši pacienti mohou počítat s tím, že i v příštích letech budeme klást důraz hlavně na vlídnou komunikaci a přátelské prostředí, protože to je přesně to, co z nás dělá dobrou nemocnici,“ dodává ředitel Volnohradský.
Rok 2015 byl pro nemocnici úspěšný i z pohledu investic. Nový majitel Nemocnice Šumperk MUDr. Martin Polach do ní letos investoval 50 miliónů korun a v investičním rozvoji plánuje pokračovat. Jednou z nejvýznamnějších investic je stavba nového pracoviště magnetické rezonance. Nemocnice také začala s rekonstrukcí superaseptického operačního sálu, který přijde na více než 17 miliónů korun a v budoucnu plánuje vybudovat pro pacienty také nový centrální vstup s kompletním zázemím.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2296.html

Reklama