Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


Lékařka očního oddělení Šumperské nemocnice získala prestižní evropský titul

29. 5. 2012 v 16:26 - Lékařka očního oddělení Šumperské nemocnice MUDr. Eva Pospíšilová složila v Paříži prestižní evropskou zkoušku z očního lékařství The European Board of Ophthalmology Diploma Examination a získala tak titul FEBO uváděný za jménem (Fellow of the European Board of Ophthalmology). Zkouška je evropskou obdobou českých lékařských atestací. Úroveň vědomostí lékařky ze Šumperské nemocnice je tak v očním lékařství srovnatelná s úrovní u lékařů ze Švýcarska, Belgie či Rakouska, kde již tato zkouška nahradila národní atestace.
FOTO: nemspk.cz
FOTO: nemspk.cz

„V České republice bohužel tato zkouška národní atestaci nenahrazuje. I přesto jsem se ji rozhodla podstoupit, neboť ji považuji za důležitou pro svůj budoucí profesní rozvoj. Velice mě rovněž zajímalo, zda mé znalosti snesou srovnání s těmi u kolegů v Evropě. Nyní již vím, že ano,“ vysvětluje lékařka MUDr. Eva Pospíšilová, FEBO.Mezinárodní zkoušku přitom považuje jednoznačně za náročnější. „Už třeba jen z toho důvodu, že trvala několik hodin, byla obecně mnohem komplexnější a probíhala v anglickém jazyce. Navíc jsem se také musela doučit optiku, která součástí českých atestací není. Jsem jednoznačně ráda, že patřím mezi několik málo českých lékařů, kteří tuto zkoušku vykonali. Do budoucna bych se ráda více věnovala operativě, také problematice onemocnění sítnice a projevů diabetu v očním lékařství,“ dodává lékařka.
Že má titul FEBO mezi očními lékaři vysokou prestiž, potvrzuje i primář očního oddělení Šumperské nemocnice MUDr. Ivan Schlemmer: „Je to opravdu prestižní titul otevírající lékařce cestu do celé Evropy. Jsme rádi, že na našem oddělení můžeme pacientům nabídnout péči od lékařů, kteří mají vysoké odborné vzdělání,“ říká primář.
Oční oddělení Šumperské nemocnice disponuje moderním denním stacionářem s lůžky, která jsou využívána od 7 do 17 hodin převážně pro operované pacienty. Na očním oddělení je zaveden režim jednodenní chirurgie, což znamená, že pacienti ráno přijdou na oddělení, po nezbytném předoperačním vyšetření jsou operování a ještě tentýž den odpoledne po kontrole mohou jít domů. Výjimečně, pokud je zapotřebí hospitalizaci prodloužit, jsou využívána lůžka na jiných odděleních. Součástí lůžkové části je moderně zařízený operační sál pro mikrochirurgii oka. V roce 2011 oddělení provedlo 1694 operací. Oční oddělení poskytuje také nadstandardní placené služby - např. operaci převislé kůže víček, odstranění znamének v oční oblasti a další.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...ospisilova

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama